Preokret juniora BiH protiv Crne Gore: "Zmajići" iz keca u dvojku!

Selekcija Bosne i Hercegovine (U-19) zabilježila pobjedu nad vršnjacima iz Crne Gore, ali nije uspjela da ostvari plasman na Evropsko prvenstvo.

U-19 BiH savladala Crnu Goru Izvor: FS BiH, nfsbih.ba

Juniorska reprezentativci Bosne i Hercegovine pobijedili su u utorak u norveškom Skienu vršnjake iz Crne Gore sa 3:2, u susretu trećeg kola grupe 3 elitne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Nakon prvog poluvremena Crnogorci su imali prednost od 2:0 pogocima Marka Perovića u 10. i Balše Mrvaljevića u 45. minutu, ali je u nastavku uslijedio preokret BiH.

Izabranici Dubravka Orlovića su uspjeli da stignu do izjednačenja nakon pogodaka postigao Amara Zahirovića u 52. iz penala i Kenana Muharemovića u 69. minutu, da bi trijumf osigurao Zahirović 10 minuta prije kraja.

BiH: Arman Šutković, Senad Mustafić, Amir Duraković, Kenan Muharemović, Marsel Zrnić (34. Marko Kozina), Dženan Puce (46. David Čamber), Niko Kovač, Muamer Hamzić (72. Stefan Marčetić), Petar Samardžija (46. Ajdin Beganović), Muhamed Bejdić, Hamza Ljukovac (34. Amar Zahirović).

U drugom susretu grupe, domaćin turnira Norveška je sa 2:0 pobijedila selekciju Izraela.

Bh. juniori su kvalifikacije završili na drugom mjestu sa četiri boda, iza Norveške koja je osvojila sedam i plasirala se na EURO 2024.

Selekcije Crne Gore na trećem i Izraela na četvrtom mjestu su osvojile po tri boda.