Tri gola u Firenci za šest minuta! Bijeg Rafaela Leaa na "Frankiju" vrijedan tri boda

Rafael Leao je sjajnim trkom i pogotkom poveo svoj tim ka trijumfu u Firenci.

Serija A Fiorentina Milan  Izvor: Alberto PIZZOLI / AFP / Profimedia

Posljednji meč subotnjeg programa 30. kola Serije A odigrali su Fiorentina i Milan, a bodovima se radovao gostujući tim, koji je na drugom mjestu uvećao prednost u odnosu na trećeplasirani Juventus:

FIORENTINA – MILAN 1:2 (0:0)
/Dankan 50 – Loftus-Čik 47, Leao 53/

Ranije tokom večeri, bjankoneri su u posljednjim sekundama poraženi na gostovanju Laciju, što Milan nije propustio da materijalizuje i ekipi iz Torina na prvenstvenoj tabeli "pobjegne" na šest bodova.

A "pobjegao" je i Rafael Leao odbrani Fiorentine i pogotkom u 53. minutu za 1:2 odlučio pitanje pobjednika u ovom duelu!
Nije bilo golova u prvih 45 minuta meča na "Frankiju" – a onda smo vidjeli tri za šest minuta.

Do prednosti je u 47. minutu došao Milan golom Rubena Loftusa-Čika, čiji je pogodak samo tri minuta kasnije "poništio" Alfredo Dankan. A onda su Rafaelu Leau takođe bila potrebna tri minuta da vrati prednost na stranu rosonera...

Poslije proigravanja Tijanija Rajndersa, Portugalac je krenuo u sjajan trk, a potom obišao Petra Teraćana kad se našao "oči u oči" sa njim i pospremio loptu u mrežu.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!