Petrović u 95. ispisao istoriju Vojvodine! Konačno je pao TSC, nije moglo dramatičnije

Novosađani na svom terenu srušili trećeplasiranog na tabeli i u sjajnom ritmu dočekuju plej-of.

Superliga Srbije Vojvodina pobijedila TSC Izvor: TV Arena sport/screenshot

Vojvodina je pobijedila TSC 3:2, golom veziste Njegoša Petrovića u 95. minutu, na centaršut Andrije Radulovića sa desne strane.

Tandem bivših igrača Zvezde donio je Novosađanima prvu pobjedu protiv TSC-a na svom stadionu i "zakucao" svoj tim na četvrto mjesto Superlige pred plej-of. Gost ostaje treći, a šansu za revanš imaće za nedjelju dana, na svom terenu.

"Vidimo se za nedjelju dana, na našem stadionu", rekao je trener gostiju Žarko Lazetić uz čestitku domaćima nakon meča.

Vojvodina je do poluvremena stekla prednost 2:0, golovima Dejana Zukića u 9. i Normana Kembela u 44. minutu, a TSC se vratio nastavku pogocima Ifeta Đakovca u 49. i Saše Jovanovića u 79. Ipak, u momentima odluke Vojvodina nije posustala, već je Njegoševim trećim golom u posljednjih pet kola osvojila četvrto mjesto na tabeli.

Poslije velikih problema tokom zime, tim Božidara Bandovića (trećeg trenera "Lala" ove sezone) nije izgubio u posljednja dva mjeseca i u tom periodu ostvario je sedam pobjeda uz tri remija, a u posljednja tri kola ostvarivao je samo trijumfe. Na taj način, Voša se vratila u gornji dio tabele Superlige i ući će u plej-of sa 10 bodova zaostatka za TSC-om. Uz to, Vojvodina će u utorak saznati i rivala u polufinalu Kupa Srbije, jer je ove nedjelje eliminisala Čukarički na penale u Beogradu u četvrtfinalu.