Dušan Vlahović prekinuo dvomjesečni post: Kaljari vodio 2:0 nakon dva penala u šest minuta, gol Srbina pokrenuo Juve

Juventus je uspio da iščupa bod nakon minusa od dva gola.

Dušan Vlahović Izvor: Gianluca Zuddas / LaPresse / Profimedia

Iako su se dugo nadali da mogu parirati Interu u borbi za titulu, fudbaleri Juventusa veoma lošim rezultatima odavno su se oprostili od nade da mogu do prve pozicije, i ne samo to - sada im je upitno čak i treće mjesto!

Samo jedan trijumf ostvario je tim Masimilijana Alegrija u posljednjih sedam utakmica Serije A, a večeras su fudbaleri "stare dame" teškom mukom remizirali sa Kaljarijem, iako su gubili 0:2.

Tim Klaudija Ranijerija do vođstvo protiv Juventusa stigao je sa "bijele tačke". Čak dva penala dosuđena su za domaćine u periodu od 30. do 36. minuta, a oba puta precizni sa "kreča" bili su Đanluka Gaetano i Mina.

Izvor: LaPresse / ddp USA / Profimedia

U finišu prvog poluvremena Dušanu Vlahoviću poništen je gol zbog ofsajda u začetku akcije koja je prethofila pogotku gostiju. Ipak, srpski reprezentativac konačno je prekinu golgeterski post u Seriji A koji je trajao od kraja februara. U 62. minutu lijepo je naciljao iz slobodnog udarca, pronašao rupu u živom zidu i smanjio na 2:1.

Bilo je jasno da Kaljariju neće biti dovoljno samo jedno dobro poluvrijeme da bi stigao do trijumfa protiv Juventusa, a gosti su u finišu ipak stigli do boda. Autogol je postigao Alberto Dosena, za konačnih 2:2.

Ranije danas, Lacio je sačuvao nadu da može do mjesta koje vodi u Ligu šampiona. Danas je potvrđeno da će i petoplasirani tim Serije A igrati u elitnom takmičenju, a Lacio je od te pozicije, na kojem je trenutno gradski rival Roma (koja ima dva meča manje) udaljen samo tri boda.

Jedini gol na gostovanju Đenovi postigao je Luis Alberto, koji je najavio da će na kraju sezone napustiti Lacio.