Darko Lazović poveo Veronu ka bodu u Bergamu! Atalanta ispustila 2:0 protiv "davljenika"

Srpski internacionalac pogodio je u Bergamu i nagovijestio osvajanje boda u duelu sa "Boginjom".

Serija A Atalanta Verona gol Darka Lazovića  Izvor: Michele Maraviglia / Zuma Press / Profimedia

Imala je Atalanta, u posljednjoj utakmici 32. kola Serije A, dva gola prednosti protiv Verone već poslije 18 minuta.

Činilo se da nerazuri idu ka sigurnoj pobjedi, ali je na kraju tim iz "grada ljubavi" kući ponio jedan bod – u čemu velike zasluge ima srpski internacionalac Darko Lazović!

ATALANTA – VERONA 2:2

Rođeni Čačanin se u 56. minutu, pri rezultatu 2:0 na semaforu, namjestio na jedan dalekometni udarac van kaznenog prostora. Uputio je prizeman šut i pogodio donji desni ugao gola Atalante, nagovijestivši potpuni povratak Verone, koji je uslijedio samo četiri minuta kasnije pogotkom Tijanija Noslina.

Bio je to Lazoviću drugi ovosezonski pogodak u dresu Verone, a prvi nakon šest mjeseci, odnosno od duela sa Napolijem u oktobru!
Do njegovog gola, za ekipu Đan Pjera Gasperinija su u roku od pet minuta pogađali Đanluka Skamaka, koji je postigao treći gol u dresu Atalante u samo četiri dana, i Ederson, upravo na asistenciju Italijana.

Poslije 20-ak minuta je domaćin imao sigurnu prednost i činilo se da će se lako obračunati sa Veronom, "davljenikom" u Seriji A, ali je na kraju morala da se zadovolji bodom, kojim je donekle zakomplikovala svoju situaciju u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Atalanta sada ima 51 bod, osam manje od četvrtoplasirane Bolonje, od koje ima meč manje, dok u odnosu na petoplasiranu Romu, uz isti broj odigranih mečeva, kasni četiri boda.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!