Zvijezda 09 ispala iz Premijer lige BiH! "Iks" u Ugljeviku, Aldin Ćeman poslao tim iz Stanišića u Prvu ligu RS!

Zvijezda 09 je prvi putnik u niži rang.

FK Zvijezda 09 Izvor: Promo/FK Zvijezda 09

Tri kola prije kraja, Zvijezda 09 je postala prvi putnik u niži rang takmičenja.

U meču 30. runde Premijer lige BiH, tim iz etno-sela Stanišići je remizirao sa Igmanom i matematički ostao bez šansi da sačuva status učesnika bh. elite:

ZVIJEZDA 09 – IGMAN 2:2 (2:1)
/Karaklajić 31, Vadze 45 – Ramić 6, Ristanović 71 ag/

Tri runde prije spuštanja zavjese na takmičenje, ekipa Bojana Trkulje na posljednjem mjestu ima 21 bod, dok su desetoplasirani Konjičani današnjim remijem stigli do 32.

Kao i avgustovski okršaj u Stanišićima, kada je viđeno sedam golova (3:4), tako je i današnji ponudio mnogo dešavanja, a do prednosti je u šestom minutu stigao gostujući tim.

Mirsad Ramić je dobro odreagovao nakon jednog centaršuta i postigao svoj sedmi gol u sezoni, ali je do kraja poluvremena domaći sastav preokrenuo rezultat.

Na ulasku u posljednjih 15 minuta prvog dijela, sjajnim udarcem sa 25 metara Petar Karaklajić je "poravnao" stvari, samo dva minuta kasnije Mirsad Ramić nije nakon igranja rukom Dajana Ponjevića realizovao penal za novu prednost gostiju, da bi u posljednjim sekundama prvog dijela Godsvil Vadze uspio da se snađe u jednoj gužvi pred gostujućim golom i pogodi za 2:1.

U 71. minutu je Predrag Ristanović, u želji da interveniše nakon jednog kornera Igmana, nesrećno pogodio vlastitu mrežu, da bi pet minuta prije kraja Zvijezda 09 dobila priliku da ponovo stigne do vođstva.

Poslije prekršaja nad Kajodeom Salimanom, dosuđen je penal za domaće. Odgovornost je preuzeo Vadze, ali je golman Igmana Aldin Ćeman odbranio taj šut i praktično poslao Zvijezdu 09 u Prvu ligu Republike Srpske.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!