Finale Kupa BiH Zrinjski Borac uživo prenos

Mostarci su upisali minimalnu pobjedu nad Banjalučanima u prvom finalnom duelu Kupa BiH.

Finale Kupa BiH Zrinjski Borac uživo prenos  Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Zrinjski je u prednosti poslije prve utakmice finala Kupa BiH!

U meču igranom u Mostaru, izabranici Željka Petrovića su minimalnim rezultatom savladali crveno-plave, zahvaljujući pogotku Marija Ćužea iz 30. minuta:

ZRINJSKI – BORAC 1:0 (1:0)
/Ćuže 30/

"Plemići" su tako jedan korak ispred Borca pred revanš na Gradskom stadionu, pred koji crveno-plavi svakako imaju aktivan rezultat u borbi za trofej.

Trenutak odluke u ovom duelu desio se na ulasku u posljednjih 15 minuta prvog dijela, kada je Matrija Malekinušić proigrao Marija Ćužea koji je pobjegao Alenu Jurilju, izbjegao ofsajd zamku i matirao Marka Miloševića za na kraju konačnih 1:0.

Revanš utakmica igra se 22. maja, a do tada će i jedni i drugi imati mnogo obaveza u Premijer ligi BiH kad je riječ o borbi za titulu. Do tada će biti odigrana dva kola – Zrinjski će gostovati GOŠK-u i dočekati Tuzla siti, dok će Borac gostovati Tuzlacima te dočekati Igman.

Tok utakmice pogledajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA!

ZRINJSKI: Karačić, Barišić, Mulahusejnović, Malekinušić (od 65. Abdurahimi), Ćuže, Bradarić, Ilinković (od 65. Ramić), Šunjić, Memija (od 62. Ćorluka), Tičinović, Bilbija (od 71. Ivančić). Trener: Željko Petrović.

BORAC: Milošević, Jokić (od 46. Pejović), Ćelić, Jurilj, Grahovac, Vuković, Lukić (od 76. Makarić), Kulašin (od 46. Hrelja), Terzić (od 61. Vranješ), Šušić, Nišić (od 87. Fićović). Trener: Trener: Vinko Marinović.

19:57

KRAJ

Završena je prva utakmica finala Kupa BiH, Zrinjski je savladao Borac rezultatom 1:0.

Revanš je 22. maja u Banjaluci.

19:52

Igraće se četiri minuta nadoknade

19:50

19:49

87' - Fićović mijenja Nišića

19:47

Još pet minuta do kraja

19:42

Lešinari zapalili jednu zastavu Ultrasa

Borčeve pristalice su istakle transparent DA SE BAR NEŠTO ZAPALI VEČERAS, zapalivši potom jednu zastavu Ultrasa:

Izvor: MONDO

19:38

76' - Izlazi Lukić, na teren će Makarić

19:33

71' - Bilbija ne može da nastavi

Umjesto njega, na terenu je Ivančić.

19:32

69' - Ukazuje se pomoć Bilbiji

Kapiten Zrinjskog se žali na povredu koljena nakon jednog duela i trenutno mu se ukazuje pomoć.

A zbog prekršaja koji je prethodio povredi, dobio je žuti karton.

19:31

67' - Vranješ pogađa živi zid

Dosuđen je jedan slobodan udarac za Borac u zoni šuta, pored lopte su bili Vranješ i Vuković, prvi je šutirao, ali pogodio samo živi zid.

19:28

66' - Bez prilika u ovim trenucima

Mnogo je više prekida, ne vidimo mnogo toga kad je riječ o igri u ovim trenucima.

19:26

65' - Dupla promjena u Zrinjskom

Abdurahimi mijenja Malekinušića, a Ramić Ilinkovića.

19:25

Tri igrača Zrinjskog na travi

Izvor: Goran Arbutina, mondo.ba

U jednom trenutku, čak tri igrača Zrinjskog su se našla na travi zbog manjih povreda.

19:24

62' - Prvi put mijenja Petrović

Izlazi Memija, u igri će Ćorluka.

19:22

61' - Treća promjena u Borcu

Vranješ mijenja Terzića.

19:20

58' - Žuti karton za Nišića

Faulirao je Bilbiju Borčev vezista i dobio žuti karton.

19:19

57' - Nova javna opomena za Mostarce

Sada je "požutio" i Bradarić, nakon faula nad Lukićem.

19:15

54' - Prvi žuti karton na utakmici

Dobio ga je Šunjić zbog jednog faula nad Vukovićem.

19:13

50' - Odgovara Borac!

Uzvratio je sada Borac!

Poslije odbrane Miloševića u prošlom napadu Zrinjskog, uslijedila je kontra Borca, lopta je na desnoj strani stigla do Lukića koji šutira, ali neprecizno.

19:12

50' - Velika šansa za Zrinjski!

Sve je dobro uradio Ćuže pred golom Borca, došao u priliku da šutira, ali je Milošević sjajno odbranio taj udarac!

19:09

47' - Tičinović iz daljine

Šutirao je Tičinović nakon jednog kontranapada Zrinjskog sa distance, ali nije u tom udarcu bilo dovoljno snage kako bi ugrozio Miloševića.

19:06

Marinović sprema dvije izmjene

Na teren će Pejović i Hrelja, a izašli su Jokić i Kulašin.

18:51

18:49

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta, Zrinjski ima minimalnu prednost protiv Borca u prvoj utakmici finala Kupa BiH.

18:48

45' - Mulahusejnović kasni na jednu loptu

Centrirao je Bilbija sa lijeve strane pred Borčev gol, gdje Mulahusejnović nije stigao do jedne lopte.

18:47

Igraće se minut nadoknade u prvom poluvremenu

18:41

40' - Slab pokušaj Nišića

U dobroj solo-akciji je bio Borčev vezista, krenuo ka golu Zrinjskog, ali je iskosa sa lijeve strane uputio loš prizeman udarac.

18:32

30' - GOOOOOL!

Zrinjski je stigao do vođstva, strijelac je Ćuže!

Malekinušić je proigrao Ćužea koji je pobjegao čuvaru i matirao Miloševića.

18:28

26' - Nije bilo opasnosti za Miloševića

Ponovo je Bradarić bio kod lopte, šutirao sa distance, bio je to udarac po zemlji, ali je Milošević bio dobro postavljen.

18:25

Lešinari su zauzeli svoj sektor

18:24

22' - Bradarić preko gola

Malekinušić se izborio za jednu loptu na desnoj strani, proigrao Ilinkovića koji je odigrao povratnu loptu na 17-18 metzara za Bradarića, koji šutira visoko preko prečke Borčevog gola.

18:20

18' - Ramić na zagrijavanju

Trener Zrinjskog je u ranoj fazi meča na zagrijavanje poslao mladog Tarika Ramića.

18:18

15' - Reagovala i Hitna pomoć

Reporter MONDA sa lica mjesta javlja da je sa tribina iznesen jedan navijač domaćeg tima, te je pozvana Hitna pomoć. Prema prvim informacijama, situacija nije ozbiljnije prirode.

18:14

13' - Stižu i Lešinari

U ovim trenucima, u ograđeni dio tribina ulaze i navijači Borca.

18:09
Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

18:09

7' - Opasniji je Zrinjski

Ubacio je sada Tičinović loptu sa lijeve strane, Ćelić je zahvatio loptu, a ona je pogodila Bilbiju i završila u gol-autu.

18:08

6' - Mulahusejnović preko gola

Šutirao je Mulahusejnović sa ivice šesnaesterca, ali je poslao loptu visoko preko prečke.

18:02

1' - Počela je utakmica!

Počeo je meč u Mostaru!

17:59

17:59

U toku je intoniranje himne BiH

17:58

Trener Zrinjskog pozdravljen ovacijama

Strateg Zrinjskog Željko Petrović pozdravljen je velikim ovacijama sa tribina.

U posljednjih sedam utakmica nanizao je isto toliko pobjeda, pa su ga za taj učinak navijači nagradili aplauzom.

17:56

Meč počinje za nekoliko minuta!

17:40

Korteo Ultrasa kroz Mostar pred početak meča!

17:38

Pune se tribine stadiona u Mostaru!

17:33

17:25

Ko sudi?

Čast da dijeli pravdu u prvom finalu dobio je Sabrija Topalović iz Zenice, a u radu će mu pomagati Sarajlije Emir Zahiragić i Moamer Čaušević.

Četvrti sudija je takođe Sarajlija, Admir Musić, dok posao delegata u ovom duelu obavlja Franjo Grganović.

17:17

Sastavi!

ZRINJSKI: Karačić, Barišić, Mulahusejnović, Malekinušić, Ćuže, Bradarić, Ilinković, Šunjić, Memija, Tičinović, Bilbija. Trener: Željko Petrović.

BORAC: Milošević, Jokić, Ćelić, Jurilj, Grahovac, Vuković, Lukić, Kulašin, Terzić, Šušić, Nišić. Trener: Trener: Vinko Marinović.

17:10

Stadion spreman za veliko finale!

Pogledajte u kakvom je stanju teren u Mostaru pred početak finalnog duela!

16:47

Kako se Borac domogao finala?

Evo kako su izabranici Vinka Marinovića izborili finale!

ŠESNAESTINA FINALA: Radnik (Hadžići) – Borac 0:1
OSMINA FINALA: Borac – Zvijezda 09 2:0
ČETVRTFINALE: Borac – Sarajevo 0:0, Sarajevo – Borac 0:3 (PF)
POLUFINALE: Široki Brijeg – Borac 1:3, Borac – Široki Brijeg 2:1

16:44

Zrinjski bez primljenog gola u Kupu BiH!

Ove sezone u kup-takmičenju Zrinjski još uvijek nije primio pogodak, a postigao ih je 15 na šest utakmica!

Ovako je izgledao put Mostaraca do finala!

ŠESNAESTINA FINALA: Čelik – Zrinjski 0:6
OSMINA FINALA: Zrinjski – Slavija 3:0
ČETVRTFINALE: Jedinstvo (Bihać) – Zrinjski 0:1, Zrinjski – Jedinstvo (Bihać) 2:0
POLUFINALE: Sloga Meridian – Zrinjski 0:0, Zrinjski – Sloga Meridian 3:0

16:30

Borac ima jedan, Zrinjski dva trofeja!

Borac je tri puta igrao u finalu Kupa BiH, a samo jednom je izašao kao pobjednik.

Prvi put su se crveno-plavi našli u finalu 2004. godine, kada ih je u finalnom duelu, igranom na Koševu, savladala Modriča Maksima poslije izvođenja jedanaesteraca.

Na novo finale Borac je čekao šest godina, a tada je i stigao do trofeja, savladavši Željezničar u dvomeču, a trofej Kupa proslavio je na Grbavici.

Treći put je u finale banjalučki klub ušao 2021. godine. Tada se, kao i 17 godina ranije, igrala jedna utakmica, u trening-centru FS BiH u Zenici, a kao pobjednik je izašla ekipa Sarajeva, ponovo nakon penala.

Zrinjski je dva puta bio u finalu - i oba puta je na kraju slavio. Prvi put su se "plemići" našli" u borbi za trofej 2008. godine, kada su u dvomeču poslije penala savladali tuzlansku Slobodu, a na novo finale navijači ovog kluba morali su da čekaju sve do prošle godine.

Na zeničkom Bilinom polju, Zrinjski se sastao sa braniocem trofeja Veležom, a na kraju je trijumfovao tim tadašnjeg trenera Krunoslava Rendulića.