Autogol nade za Alfa Modriču poništio Ognjen Stjepanović! Dobar posao Slavije, Sutjeske i Ljubića

Alfa Modriča sačuvala je u subotu samo teoretske šanse da izbori opstanak u Prvoj ligi Republike Srpske.

prva liga RS 32. kolo rezultati Izvor: Facebook/FK Famos Vojkovići

Izabranici Joce Stokića su uz otpisanu Omarsku i dalje najugroženiji tim za opstanak u eliti Srpske!

U subotu su Modričani vodili, ali nisu uspjeli da osvoje sva tri boda na gostovanju Famosu, koji bi im sačuvali nadu da će u preostale dvije utakmice sačuvati prvoligaški status.

FAMOS - ALFA MODRIČA 1:1 (0:1)

Gol za vođstvo i nadu Modričana postigao je fudbaler domaćeg Famosa Marko Marković, koji je nespretno reagovao u 27. minutu i pogodio vlastitu mrežu.

Ipak, 15 minuta prije kraja susreta Famos je stigao do izjednačenja za koje se pobrinuo Ognjen Stjepanović i gurnuo goste jednom nogom u niži rang.

Dvije posljednjeplasirane ekipe sele u Drugu ligu RS - Istok, a dvije još igraju baraž, što znači da će gotovo pola lige strahovati do kraja sezone.

Veliki posao napravila je Slavija, koji je savladala "fenjeraša" Omarsku (0:2) pogocima Danijela Erića i Petra Dabića u prvom poluvremenu, kao i Sutjeska trijumfom nad prijedorskim Rudarom (2:0) u Foči. Golove možda i vrijedne opstanka postigli su Dejan Mojović i Dario Blagojević.

Istu stvar napravili su i fudbaleri prnjavornog Ljubića, koji su slavili na gostovanju u Mrkonjić Gradu (0:2). Slobodi su presudili Aleksandar Žižak i Andrej Bosnić.

Dobro je počelo za Borac iz Kozarske Dubice u Laktašima, koji je na poluvremenu vodio golom Aleksandra Malbašića, ali su domaći uspjeli da naprave preokret i zabilježe pobjedu pogocima Milana Šikanjića i Branka Kelemana - 2:1.

Kozarčani su ovim porazom skliznuli odmah do Modričana i u ovom trenutku su blizu baraža.

Aktuelni šampion i povratnik u Premijer ligu Bosne i Hercegovine, Radnik iz Bijeljine je deklasirao Velež (4:0), a strelci su bili Natan De Kruz, Milorad Albijanić, Slaven Stjepanović i Dejan Živković.