Namještena još jedna utakmica srpskog fudbala? UEFA javila FSS da hitno ispita meč u Leskovcu

Navodno, dogovoren je ishod u Leskovcu na meču Dubočice i Vršca.

Navodno namješten još jedan meč u Srbiji Izvor: Youtube/Prva liga Srbija

UEFA je obavijestila Fudbalski savez Srbije da je još jedan meč Prve lige Srbije sumnjiv zbog potencijalnog nameštanja, javlja "Sport Klub". U pitanju je meč 34. kola iz plej-aut grupe između GFK Dubočice i OFK Vršca koji je navodno dogovoren da se završi bez pobjednika, što se i dogodilo. Na kraju, 1:1 u Leskovcu.

Gosti su do prednosti stigli u drugom minutu preko Uroša Čejića. Izjednačio je Nikola Tasić deset minuta kasnije za 1:1, dok se rezultat nije mijenjao do kraja susreta. Prema nezvaničnim informacijama, sumnje su se javile prije početka utakmice kada su bile zabilježene velike uplate na "iks" zbog kojih je reagovala i UEFA. Tako je materijal sa meča koji je odigran 13. maja po hitnom postupku proslijeđen u FSS koji će sprovesti istragu preko Disciplinske i etičke komisije.

Nezvanične informacije govore da bi postupak mogao da bude pokrenut protiv oba kluba, a podsjetimo da je Dubočica već pod istragom zbog sumnje da je i meč sa Mladosti GAT bio namješten. Zbog toga im prijeti oduzimanje bodova, posebno ako se uzme u obzir da je stigla "dupla prijava" protiv njh.

Prvostepena komisija može da oduzme bodove u aktuelnoj ili da im odredi "minus" u narednoj takmičarskoj sezoni. Pogledajte i detalje sa pomenute utakmice: