ukrajina

Ukrajina je uspjela da nadoknadi gol zaostatka i da pobijedi Slovačku.

ukrajina Izvor: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Ukrajina je uspjela da nadoknadi gol zaostatka i da pobijedi Slovačku - 2:1! Nevjerovatna situacija u grupi E. Pobjedom je Ukrajina došla do tri boda i toliko poena imaju i Rumunija i Slovačka. Ako Belgijanci pobijede Rumune, onda će sva četiri boda da imaju po tri boda!.

Dešavanja sa meča pratite na MONDU kilikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA."

16:54

POTPUNA LUDNICA U GRUPI

Neverovatna situacija u grupi E. Pobedom je Ukrajina došla do tri boda i toliko poena imaju i Rumunija i Slovačka. Ako Belgijanci pobede Rumune, onda će sva četiri boda da imaju po tri boda!

16:54

KRAJ

Gotov oje, Ukrajina je dobila Slovačku sa 2:1!

16:49

90' - JOŠ PET MINUTA

Igraće se još pet minuta u nadoknadi.

16:45

87' - ULAZIMO U ZAVRŠNICU

Ulazimo u završnicu meča, Slovačka je krenula u napad, ali sjajni golman Trubin sprečava izjednačenje.

16:38

80' - UKRAJINA PREOKREĆE!

Nestvaran preokret Ukrajinaca. Jaremčuk je ušao sa klupe i pogodio za veliki preokret i vođstvo protiv Slovačke - 2:1!

16:26

67' - IZMENE

Napravljeno je nekoliko izmena na obe strane. U Slovačkoj izašli su Haraslin i Hancko, ušli su Obert i Suslov. Na drugoj strani teren su napustili Dobvik i Jarmolenko, ušli su Jaremčuk i Zubkov.

16:12

54' - SLAVI I ŠEVČENKO

Ukrajinci su izjednačili preko Šaparenko koji je ostao potpuno sam ne 10-ak metara od gola i lako je pogodio. Slavio je i Andrej Ševčenko na tribinama, kao predsednik FS Ukrajine.

16:04

46' - POČELO JE

Počelo je drugo poluvreme.

15:48

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Slovačka vodi sa 1:0 protiv Ukrajine.

15:44

43' - UMALO 2:0!

Sjajan napad Slovačke, Haraslin se namestio na ivici kaznenog prostora, šutirao u dalji ugao, ali je Trubin sjajno reagovao i sprečio pogodak.

15:38

37' - UKRAJINCI NASTAVLJAJU SA NAPADIMA

Nastavljaju se napadi Ukrajinaca, Mudrik je bio sebičan, mogao je da asistira saigraču koji je bio u mnogo boljoj poziciji...

15:30

29' - UKRAJINCI TRAŽE GOL

Mudrik se obrukao, poslao je loptu daleko na tribine sa oko 20 metara, a nekoliko minuta kasnije je Dobvik imao fenomenalnu šansu, izbacio je čuvare, a onda je usledila fenomenalna reakcija odbrane. Ostaje 1:0 za Slovake.

15:22

OVAKO JE PAO GOL

Pogledajte i gol.

15:19

18' - VODI SLOVAČKA!

Slovačka vodi, Šranc je pogodio za veliko slavlje - 1:0!

15:08

7' - OFSAJD

Napada Ukrajina, ali je napad prekinuo linijski sudija koji je podigao zastavicu zbog ofsajda.

15:02

1' - MEČ JE POČEO

Meč je počeo.

14:53

IGRAČI SU NA TERENU

Igrači su na terenu, intoniraju se himne i čeka se početak meča.

14:42

STANJE NA TABELI

Slovačka bi pobedom protiv Ukrajine obezbedila plasman u narednu fazu pošto je pobedila Belgiju. Sa druge strane Ukrajinci moraju da izbegnu poraz po svaku cenu ako žele da zadrže bilo kakvu šansu za nastavak takmičenja. Belgija kasnije igra protiv Rumunije i ima ulogu favorita.

14:23

SASTAV UKRAJINE, BEZ LUNJINA

Ovako izgleda tim Ukrajine: Trubin - Timčuk, Zabarnji, Matvilenko, Zinčenko - Šarpenko, Bražko, Sudakov - Jarmolenko, Mudrik, Dovbik.

Primetno je da u sastavu nema golmana Reala Lunjina koji je primio tri gola od Rumunije.

14:18

SASTAV SLOVAČKE

Ovako izgleda sastav Slovačke: Dubravka - Pekarik, Vavro, Škrinijar,Hancko - Kučka, Lobotka, Duda - Šranc, Haraslin, Boženik

14:13

SUDE ENGLEZI

Glavni sudija meča je Majkl Oliver (Engleska), pomagaće mu sunarodnici Stjuart Burt i Den Kuk, četvrti sudija je Holanđanin Serdar Gozubjuk, dok je VAR sudija Nemac Bastijan Dankert.