Dudićev Radnički prejak za Slogu - Jagodić poručio: "Poraz me ne brine"

Autor Haris Krhalić

Trener Sloge iz Doboja Vlado Jagodić komentarisao je poraz od Radničkog iz Kragujevca.

Sloga Radnički Izvor: MONDO/Sport i mladi/Rade Šešlak

Fudbaleri Sloge iz Doboja u prvoj pripremnoj utakmici poraženi su od Radničkog iz Kragujevca rezultatom 4:2.

Ekipa koju sa predvodi Feđa Dudić do poluvremena je imala već tri gola prednosti. Redom su pogađali Dilan Ortiz, Milan Aleksić i novajlija Mehmed Ćosić.

Početkom drugog dijela mrežu Dobojlija pogodio je i Matija Gluščević pa je tim iz Kragujevca imao ubjedljivih 4:0.

Ipak, izabranici Vlade Jagodića do kraja utakmice uspijevaju da prepolove prednost Radničkog i ublaže poraz. Strijelci za Slogu bili su Zoran Karać i Dušan Ristić.

Izvor: MONDO/Sport i mladi/Rade Šešlak

Jagodić je nakon utakmice rekao kako nije razočaran sa porazom te da je zadovoljan viđenim na terenu.

„Protivnik možda i prejak za prvu našu utakmicu. Poraz me ne brine, jer sam mnogo toga vidio. U ovom trenutku Radnički je od nas brži, eksplozivniji i spremniji. Igrali su već kontrolne utakmice i spremaju se za evropsko takmičenje. U prvenstvu nas očekuju jake utakmice pa tako želim da ekipa ima priliku da se od početka odmjeri sa najjačima. Mnogo dobrog sam vidio sinoć, ali bilo je i loših stvari. U svakom slučaju rezultat od 4:2 je mjerilo naše dekoncetracije nakon izgubljene lopte. U prvom poluvremenu smo imali 100 odstotne prilike, ali ih nismo iskoristili. To je ekipa popravila u drugom poluvremenu. U ovom trenutku samo želim da pripreme prođemo što manje oštećeni, odnosno da igrači odrade minute koje trebaju i da odrade taktički dio. Naravno i da svi izađu iz utakmice nepovrijeđeni“, rekao je Jagodić.

Trener Sloge govorio je i narednim aktivnostima svoga kluba.

„Za nas nema odmora. Danas, sutra i utorak imamo po dva treninga, a onda u srijedu igramo protiv Arsenala iz Tivta. Igrači koji su došlo se polako uklapaju, naravno trebaće vremena da oni upoznaju jedni druge i zato i nisam razočaran rezultatom. Poraz ne odgovara nikom, ali je sastavni dio našeg posla. Iz ove utakmice ćemo sigurno izaći pametniji malo. Momke pohvaljujem za rad i požrtvovanje i bolje da smo sad izgubili ovako utakmicu nego nakon što se vratimo sa priprema“, zaključio je Jagodić.

Sloga je nastupila u sastavu: Pavlović, Đekić, Varga, Milanović, Grabež, Kvesić, Popara, Predragović, Veselinović, Mrkaić i Đokić

Od 46.minute:

Gučmazov, Perković, Batar, Omić, Ristić, Handžić, Milićević, Karać, Milosavljević, Dadić i Barbarić (80.minut Delić)