Željezničar u odličnoj atmosferi savladao Igman na Grbavici (FOTO)

Autor Haris Krhalić

Željezničar upisao drugi ovosezonski trijumf.

Željezničar Igman Premijer liga BiH Izvor: Damir Hajdarbasic/Damir Hajdarbasic

Fudbaleri Željezničara su u okviru trećeg kola na svom terenu dočekali ekipu Igmana i na kraju slavili rezultatom 3:1. Bio je to drugi ovosezonski trijumf sa tim sa Grbavice u tri odigrane utakmice dok ekipa iz Konjica u dvije utakmice ima dva poraza.

Željezničar – Igman 3:1 (2:0)
/Krpić 23, Al Džaber 28, Cvetanoski 56 – Ramić 84/

Grbavica je i večeras bila puna, a sami početak utakmice obilježila je fantastična koreografija na stadionu. Popularni „Manijaci“ pripremili su koreografiju na južnoj, istočnoj i sjevernoj tribini, prvo sa podignutim kartonima, a nakon toga i sa plavo-bijelim zastavicama.

Mogao je Željezničar do prednosti već u petom minutu, ali Krpić je zakomplikovao 100 odstotnu priliku, a njegov udarac sa linije izbacuje Buturović.

U 14. minutu dobru šansu vidjeli smo na drugoj strani. Hebibović se odlično oslobodio za prostor, namjestio se na lijevu nogu, ali njegov udarac zaustavlja golman Muftić.

Tri minuta kasnije tresao se Igmanov okvir gola. Šutirao je Al Džaber sa ruba 16 metara, a lopta se od prečke odbija na gol-liniju i završava u rukama Ćemana.

Krpić se za svoj promašaj iz 14. minuta iskupio devet minuta kasnije kada je nakon kornera sjajno skočio i glavom matirao golmana gostiju – 1:0.

U 28. minutu domaći tim stiže i do drugog gola. Radovac je sa nekih 20-ak metara šutirao, Ćeman brani ovaj pokušaj, ali se lopta u nastavku odbija do Al Džabera koji neometan šalje loptu iza leđa golmana Igmana.

Bilo je to sve od prvog poluvremena.

U 56. minutu Željezničar stiže i do trećeg gola. Boljević je prizemnim ubačajem pronašao usamljenog Cvetanoskog koji sa 11 metara pogađa mrežu gostiju.

Igman je rezultat na 3:1 smanjio u 72. minutu kada je sa desne strane ubacio Aćimović, a glavom u padu fenomenalno pogodio Ramić.

Tresla se mreža Igmana i u 84. minutu, ali pogodak Vukoje nije priznat zbog nedozvoljene pozicije.

Željezničar će u idućem kolu snage odmjeriti sa Širokim Brijegom dok Željo gostuje kod Slobode u Tuzli.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Cavnić, Karamarko, Krpić, Hiroš, Cvetanoski, Šabić, Al Džaber, Boljević, Galić, Radovac.

IGMAN: Ćeman, Nikolić, Bešagić, Drljević, Hebibović, Herić, Aćimović, Bekić, Šehić, Buturović, Ramić.