Remi u Tomislavgradu: Posušje povelo evrogolom, Sloga do boda stigla iz penala nakon intervencije VAR-a

Autor Haris Krhalić

Prva utakmica trećeg kola Premijer lige BiH završena bez pobjednika.

Fudbaleri Posušja i Sloge Izvor: FK Sloga Doboj

U okviru 3. kola Premijer lige BiH fudbaleri Posušja su u Tomislavgradu ugostili ekipu Sloge, a utakmica je na kraju završena bez pobjedinka - 1:1. Oba gola smo vidjeli u prvo poluvremenu dok pravih prilika u drugom poluvremenu skoro pa da i nije bilo.

POSUŠJE – SLOGA  1:1 (1:1)
/Boban 32 – Jović 38 pen/

Prvu priliku na meču imala je Sloga u četvrtom minutu. Nakon centaršuta Grabeža najviši u skoku bio je Predragović čiji pokušaj glavom fantastičnom intervencijom zaustavlja golman Galić

U nastavku Posušje je u nekoliko navrata ugrozilo gol gostiju da bi u 32. minutu Boban maestralno pogodio za vođstvo svoga tima. Pomenuti igrač je oduzeo loptu, riješio se protivnika i sa nekih 25 metara pogodio od desnu stativu mrežu Sloge.

Nakon što su VAR sudije nekoliko minuta pregledavele spornu situaciju u šesnaestercu Posušja glavni sudija Mateo Musa je lično otišao da pogleda snimak i dosudio jedanaesterac za Slogu zbog igranja rukom. Siguran sa „bijele tačke“ u 38. minutu bio je Jović za izjednačenje 1:1.

Mogla je Sloga stići do preokreta u sudijskoj nadoknadi prvog dijela meča, ali usamljeni Ristić na pet metara od gola nije uspio da glavom pogodi mrežu domaćeg tima.

U drugom poluvremenu nismo vidjeli mnogo. Nastavak utakmice donio je mnogo nervoze i pet žutih kartona. Najbolju priliku imao je strijelac prvog gola na utakmici, Boban koji je pogodio prečku u 82. minutu utakmice.

Posušje nakon tri utakmice ima sedam bodova te je trenutno prvoplasirana ekipa Premijer lige BiH, dok je Sloga nakon poraza od Sarajeva u prvom kolu, stigla do prvog boda u novoj sezoni.

POSUŠJE: Galić, Bekavac, Vrgoč, Jenjić, Rozić, Stapić, Marić, Z. Begić, Hanuljak, Pavković, Boban.

SLOGA: Pavlović, Omić, Predragović, Mrkaić, Ristić, Kvesić, Grabež, Milićević, Milosavljević, Jović, Varga.