Radnik poražen na Koševu: Sarajevo upisalo četvrtu pobjedu i preuzelo vrh tabele

Autor Haris Krhalić

Sarajevo nakon četiri utakmice ima isto toliko pobjeda.

sarajevo radnik Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Sarajeva silovito su krenuli u novoj sezoni Premijer lige BiH. Nakon četiri utakmice izabranici Zorana Zekića imaju maksimalnih 12 bodova, a posljednja žrtva bordo tima bio je je bijeljinjski Radnik koji je večeras poražen rezultatom 2:0.

Sarajevo – Radnik 2:0 (1:0)
/Bubanja 11, Turkeš 90+2/

Sarajevo je već u 20. sekundi imalo prvu priliku. Gulijašvili se našao u šansi, ali njegov udarac iz neposredne blizine gola je izblokiran.

Domaći tim do prednosti stiže u 11. minutu. Đorđević je fenomenalno centrirao iz slobodnog udarca, a Bubanja ostao sam na drugoj stativi i pogodio za 1:0.

U 35. minutu Radnik je mogao do izjendačenja. Vasić je centrirao, Da Silva odlično skočio, ali prečka spašava domaći tim.

Bordo ekipa je do kraja prvog dijela uzvratila preko Gulijašvilija u dva navrata, ali promjene rezultata nije bilo.

U prvoj polovini drugog poluvremena nismo vidjeli mnogo uzbuđenja. Zaprijetilo je Sarajevo u par navrata, u 85. minutu bordo tim je uspio i postići pogodak, ali je gol Turkeša poništen zbog ofsajda.

Ipak u sudijskoj nadoknadi meča, isti igrač ponovo pogađa i postavlja konačnih 2:0.

Dodajmo da je ovo bio 17 meč ova dva tima na Koševu, a Radnik još nije uspio da slavi na najvećem stadionu u BiH. Bordo tim je upisao 15 pobjeda dok su dvije utakmice završene bez pobjednika.

SARAJEVO: Rockov, Beganović, Soldo, Čelik, Jović, Kuprešak, Bubanja, Đorđević, Mustafić, Gulijašvili, Oliveira.

RADNIK: Lakić, Antonijević, Janjić, Krajišnik, Vasić, Pantelić, Pekarić, Amidžić, Mehanović, Maričić, Žoel da Silva.