Mađarska BiH Liga nacija prenos uživo livestream

Bosna i Hercegovina protiv Mađarske odigrala bez golova. Najviše je za to zaslužan golman Nikola Vasilj koji je odigrao najbolju utakmicu u nacionalnom dresu do sada.

Mađarska BiH Liga nacija prenos uživo livestream Izvor: Attila KISBENEDEK / AFP / Profimedia

Bosna i Hercegovina osvojila je prvi bod u Ligi naciji!

Gostovali su „zmajevi“ na Puškaš areni kod Mađarske, a na kraju nije bilo golova. Rezultat je to kojim svakako može biti zadovoljnija naša reprezentacija, s obzirom da su Mađari bili dosta konkretniji i imali nekoliko zaista sjajnih šansi, ali Nikola Vasilj je prosto rečeno briljirao večeras.

Bila je ovo najbolja partija golmana BiH u nacionalnom dresu do sada.

Nakon meča sa Holandijom, mnogi su imali šta zamjeriti Vasilju koji je večeras u prvom poluvremenu zaustavio četiri odlična pokušaja.

Mađarska je najbolju priliku imala u 90. minutu kada je rezervista Adam Martin sa samo nekoliko metara šutirao je glavom, ali i ovo je čuvar naše mreže zaustavio fantastičnom intervencijom.

Imali su i „zmajevi“ svoje prilike posebice nakon 65. minuta kada je zaprijetio Džeko, ali nije se dao iznenaditi golman Mađarske Dibus.

Treba izdvojiti i pokušaj Soboslaia iz slobodnog udarca u 71. minutu kada se tresla prečka.

Više detalja o samom meču klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:38

- KRAJ -

Remi u Budimpešti! "Zmajevi" imaju više razloga da budu zadovoljni sa ovim rezultatom.

22:34

90+1'- Igraće se još četiri minuta

22:33

90'- Kakva odbrana Vasilja!

Adam Martin imao je najbolju priliku za Mađare, sa samo nekoliko metara šutirao je glavom, ali i ovo je zaustavio Vasilj. Zaista sjajna reakcija našeg čuvara mreže.

22:30

86'- Odličan blok Tahirovića

22:27

83'- Trostruka izmjena Mađara

Ulaze Adam, Kerkez i Balog, a izašli su Botka, Nagi i Varda.

22:22

79'- Korner za Mađare

Dvojica Mađara ostala su na travi nakon sudara glavama.

22:21

78'- Gazibegović preko gola!

Akcija je krenula od Bajraktarevića, a Gazibeogivć sa ruba šesnaesterca šalje loptu preko gola

22:20

77'- Ulazi Bajraktarević!

Navijači su čekali na ovaj potez Barbareza. U igri je mladi Bajrakterević koji je prije par oduševio sve partijom protiv Holandije. Izašao je Demirović.

22:19

75'- Ulazi Čobot

Izašao je Bola.

22:17

74'- Još jedan korner za domaći tim

Katić izbacuje u korner. Odličan u skoku Barišić, lopta vraćena nazad Dibusu.

22:15

71'- Soboslai pogađa prečku!

Soboslai iz slobodno udarca pogađa prečku. Dirala je ta lopta nekog u živom zidu, biće korner.

22:13

70'- Faul Gigovića u zoni šuta

22:13

69'- Pokušaj Bičakčića

Pokušao je Bičakčić sa ruba 16 metara, ali bilo je to slabo.

22:10

66'- Konačno prijetimo!

Šutirao je Džeko sa lijeve strane u suprotni ugao, ali brani to Dibus. Bio je ovo prvi udarac u okvir gola.

22:07

63'- Tahirović van ritma

Gradili su "zmajevi" opasan napad, Tahirović, potpuno sam i neometan, loptu šalje u aut. Pomalo nevjerovatan potez veznog fudbalera koji je "precrtan" u Ajaksu.

22:04

60'- Dvostruka izmjena Barbareza

Izlaze Šarić i Bašić, a u igru će Huseinbašić i Gigović. Sada je na terenu vezni red koji je počeo protiv Holandije - Tahirović, Huseinbašić i Gigović.

22:03

60'- Deveti korner za domaći tim

22:02

58'- Rotiraju se Dedić i Gazibegović

Naša dva beka zamijenili su strane, vidjećemo šta je smislio Barbarez.

22:00

57'- Preslikana igra iz prvog poluvremena

Mađari prijete, BiH se grčevito brani.

21:57

53'- Bičakčić interveniše u posljedni čas

Korner za Mađare.

21:53

50'- Dedić komplikuje, korner za Mađarsku

Pročitali su naši zamisao Soboslaia i izbacili loptu iz opasne zone.

21:48

46'- Počelo je drugo poluvrijeme

Izmjena u redovima BiH na poluvremenu, na klupi je ostao Burnić dok je na terenu umjesto njega Tahirović.

21:33

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Bez sudijske nadoknade u prvom poluvremenu. Mađari dosta konkretniji, ali bez promjene rezultata ponajviše zahvaljujući večeras sjajnom Nikoli Vasilju. "Zmajevi" nisu napravili mnogo u napadu, ali vezni red izgleda puno bolje nego na meču protiv Holandije.

Izvor: Promo/Fudbalski savez BiH

21:29

42'- Džeko se izvlači na krilo

Imala je BiH opasan napad, lopta stigla do Džeke koji se večeras često izvlači na krilo, ali očajno je centrirao kapiten "zmajeva" i lopta završava iza gola domaćeg tima.

21:26

40'- Žuti i za Katića

21:24

38'- Nova fantastična intervenija Vasilja!

Sa nekih 20 metara Nađi je pokušao, ali brani Vasilj još jednom. Golman BiH trenutno prvo ime utakmice.

Izvor: Attila KISBENEDEK / AFP / Profimedia

21:19

33'- Brani Vasilj!

Lopta nakon polukontre stiže do Varge, ali brani to Vasilj. Treća odlična intervencija bh. golmana.

21:15

29'- Slobodan udarac za Mađare u zoni šuta

Soboslai šalje loptu visoko preko gola.

21:13

26'- Slobodan udarac za BiH

Fauliran je Bašić. Slobodan udarac za BiH sa lijeve strane. Centaršut je bio dobar, ali zakasnili su svi naši fudbaleri.

21:11

25'- Gazibegović izbacuje u korner

Izbacuje sada Džeko loptu van 16 metara

21:10

24'- Nova odbrana Vasilja

Varga je sada probao glavom, ali i ovog puta brani Vasilj. Biće novi korner za Mađare.

21:08

22'- Korner za BiH

Ubacio je Bašić, ali nema opasnosti.

21:07

21'- Žuti karton za Barišića

Faul Barišića na sredini terena nakon izgubljenje lopte Bašića i žuti kartona za našeg štopera.

21:05

19'- Pritisak Mađarske

Nkaon centaršuta, Bola je malo zakasnio na loptu.

Hungary's forward #19 Barnabas Varga (R) and Bosnia and Herzegovina's defender #05 Adrian Barisic vie for the ball during the UEFA Nations League, League A, Group A3 football match Hungary vs Bosnia and Herzegovina at the Puskas Arena in Budapest, Hungary, on September 10, 2024.,Image: 906409599, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Attila KISBENEDEK / AFP / Profimedia

21:03

17'- Treći vezani korner za Mađare

Čisti to naša odbrana.

21:02

16'- Prvi korner za Mađarsku

Ovo je bilo blizu! Odlična intervencija Vasilja nakon pokušaja Bola.

20:59

13'- Bašić pored gola

Bašić iz teške pozicije pokušao je iznenaditi Dibusa, ali lopta ide pored gola.

20:56

10'- Bez mnogo uzbuđenja

Nema prilika u prvih 10 minuta, lopta uglavnom u posjedu Mađara.

20:51

5'- Mađari pokušavaju desnom stranom

Pokušava reprezentacija Mađarske da probije po desnoj strani, ali Dedić i Barišić za sada na visini zadatka.

20:46

1'- Utakmica je počela!

20:40

Himne!

U toku je intoniranje himni BiH i Mađarske

20:26

Fudbaleri na zagrijavanju

Ostalo je još 20 minuta do početka meča, a fudbaleri oba tima izašli su na zagrijavanje.

19:59

"Zmajevi" peti put protiv Mađara

Biće ovo peti susret ovo dvije reprezentacije, a prvi nakon 2007. godine. Prve dvije utakmice (1999. i 2001. godine) bile su prijateljskog karaktera, a obje su završene identičnim rezultatom - 1:1. Druge dvije odigrane su u sklopu kvalifikacija za EURO 2008. godine, a oba puta su Mađari bili uspješiji (1:3 i 1:0).

Zvjezda Misimović u duelu sa Mađarima na meču odigranom na Bilinom polju u septembru 2006. godine
Izvor: Elvis BARUKCIC / AFP / Profimedia

19:44

Povratak Bičakčića

Ako računamo samo zvanične utakmice, biće ovo prve minute za Ermina Bičakčića u dresu reprezentacije BiH nakon septembra 2020. godine kada je odigrao 90 minuta protiv Poljske. Barbarez je iskusnog defanzivca vratio u reprezentaciju i dao mu priliku u junskim prijateljskim utakmicama protiv Engleske i Italije.

19:40

Barbarez dosta mijenjao

Dosta je Barbarez mijenjao u odnosu na Holandiju U timu nema Mujakića, Tahirovića, Gigovića i Huseinbašića, a u sastavu su Bašić, Burnić, Šarić i Bičakčić.

19:35

"Zmajevi" na Puškaš areni

19:32

SASTAVI!

Za BiH od prve minute počinju: Vasilj, Bičakčić, Šarić, Katić, Barišić, Dedić, Burnić, Bašić, Gazibegović, Demirović i Džeko

Mađarska: Dibus, Dardai, Nikičer, Orban, Soboslai, Šefer, Bola, Nađi, Varga, Šalai i Botka