Peti trijumf Laktaša u nizu - Milan Šikanjić briljirao! Het-trik najboljeg strijelca Prve lige RS

Predvođeni Šikanjićem, Laktašani su stigli do pete uzastopne pobjede u prvoligaškom takmičenju.

Prva liga RS 7. kolo Laktaši Sutjeska het trik Šikanjića Izvor: FK Laktaši

Laktaši su stigli do petog uzastopnog trijumfa u Prvoj ligi Republike Srpske!

U okviru vanrednog, sedmog kola, igranog ove srijede, tim Slobodana Starčevića je lako izašao na kraj sa Sutjeskom, predvođen sjajnim Milanom Šikanjićem, koji je i u ovom kolu nastavio da "teroriše" protivničke golmane!

Prije ovog kola, jedan od najboljih igrača u prvoligaškom karavanu imao je devet pogodaka na svom kontu, a poslije današnjeg okršaja sa Fočacima, dodao je još tri, pa je tako ubjedljivo prvi na listi strijelaca sa 12 golova.

Bilo mu je potrebno 11 minuta da prvi put matira odbranu Fočaka, što je još dva puta učinio tokom drugog poluvremena (51. i 80. minut), a na listi strijelaca mu se 20 minuta prije kraja utakmice pridružio i Ognjen Škorić.

Zvijezda 09 je došla do minimalne pobjede na novljanskim Mlakvama (0:1), pa je poslije sedam kola bodovno izjednačena sa Laktašanima. Gol vrijedan tri boda iz duela sa Slobodom postigao je Aleksandar Mitrović u 25. minutu.

Rudar Prijedor je došao do treće pobjede u posljednjih pet kola savladavši rezultatom 2:0 posljednjeplasirani BSK, koji je i nakon ovog kola ostao jedini tim koji nije osjetio slast trijumfa od početka sezone.

Ekipa Vuleta Trivunovića je na Gradskom stadionu u Prijedoru sve završila za osam minuta - "rudari" su do vođstva stigli u 20. minutu pogotkom Mihajla Savanovića, a prednost je uduplao i pobjedu potvrdio Stefan Radaković.

Do prve pobjede u prvoligaškom društvu nakon mjesec dana stigao je Ljubić. Na stadionu "Siniša Peulić", Prnjavorčani su golom Miloša Mićića iz 63. minuta savladali nevesinjski Velež rezultatom 1:0, što im je prvi trijumf u prvenstvu od 17. avgusta, kada su takođe pred domaćom publikom trijumfovali nad višegradskom Drinom (2:0).

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!