Bod za vijek postojanja "Želje s Predgrađa", Slobodan Starčević preuzeo vrh!

Interesantno je bilo na terenima Prve lige Republike Srpske u šestom kolu.

Prva liga RS šesto kolo rezultati Izvor: Facebook/FK Laktaši

Željezničar Sport tim je remijem u Istočnom Sarajevu protiv domaće Slavije proslavio 100 godina postojanja banjalučkog kluba.

Vijek postojanja "Želje s Predgrađa" najprije je obilježen svečanom akademijom u Banskom dvoru, gdje je prikazan dokumentarni film i predstavljena monografija o prvoligašu Republike Srpske, a banjalučki fudbaleri su uspjeli da na teškom gostovanju osvoje bod u šestom kolu Prve lige Republike Srpske.

SLAVIJA - ŽELJEZNIČAR ST 1:1 (1:1)

Gosti iz Banjaluke su u Istočnom Sarajevu prvi stigli do prednosti pogotkom Nebojše Mirčića u 19. minutu, ali je Slavija uspjela prije odlaska na odmor da stigne do izjednačenja zahvaljujući golu Sergeja Tomića u 38. minutu.

Do kraja nije bilo pogodaka, pa je podijeljen plijen u Istočnom Sarajevu.

Zvijezda 09 neočekivano je kiksnula protiv paljanske Romanije (0:1) i zbog pogotka Benjamina Čolića ostala bez liderske pozicije na tabeli, koju su preuzeli zahuktali fudbaleri Laktaša nakon četvrtog vezanog trijumfa otkako ih je preuzeo banjalučki stručnjak Slobodan Starčević.

Njegovi izabranici su u subotu u Banjaluci savladali BSK sa 1:3, a pogotke vrijedne četvrte uzastopne pobjede postigao je dvostruki strelac Milan Šikanjić u 60. i 90. minutu.

Kozara je takođe slavila na gostovanju u Kozarskoj Dubici protiv Borca (0:1) golom Mateje Božića u finišu prvog poluvremena pa je stigla do druge pozicije, treća je ekipa iz etno sela Stanišići, dok je Rudar Prijedor nakon osvojenog boda protiv Drine na gostovanju u Zvorniku (0:0) ostao stepenik niže.