Prva liga RS ima novog lidera! Zvijezda 09 preuzela vrh nakon goleade u Banjaluci, "poker" Laktaša protiv Zvorničana

Tim iz etno-sela Stanišići nalazi se na liderskoj poziciji nakon pete prvenstvene runde. Laktaši upisali treći vezani trijumf pod komandom Slobodana Starčevića.

Prva liga RS 5. kolo Zvijezda 09 na prvom mjestu  Izvor: FK Zvijezda 09

Poslije petog kola Prve lige Republike Srpske – promjena na vrhu!

Nakon prošle runde, na toj poziciji bio je Borac iz Kozarske Dubice, od kojeg je čelnu ulogu preuzela Zvijezda 09, trijumfom na banjalučkom Predgrađu poslije goleade nad Željezničarom Sport tim.

Prošlosezonski premijerligaš je u gradu na Vrbasu trijumfovao rezultatom 2:3, a veliki posao u ovom duelu odradio je u prvoj polovini prvog poluvremena.

Do prednosti su gosti stigli u 10. minutu golom Sergeja Damjanića, dok je prednost uduplana 11 minuta kasnije, kada je odbranu "Želje" matirao veteran sa premijerligaškim iskustvom Nikola Komazec.

Staša Baštić je petim golom u sezoni, u 69. minutu, prepolovio minus Banjalučana, ali je samo tri minuta kasnije Aleksa Raca odveo goste na dva koraka odstojanja od rivala.

Dramu je u meč, pogotkom u 86. minutu, vratio Adonis Bilal, ali više od toga do kraja meča domaći nisu mogli.

Dubičani su lidersko mjesto, nakon tri pobjede u prva četiri kola, ispustili porazom na novljanskim Mlakvama u duelu sa Slobodom, koju je do trijumfa odveo dvostruki strijelac Ivan Joković (23. i 55. minut).

Izvor: Facebook/FK Laktaši

Treći vezani trijumf u isto toliko utakmica na klupi Laktaša upisao je Slobodan Starčević. Njegovi izabranici su se ove subote lako obračunali sa zvorničkom Drinom, isprativši goste kući sa četiri lopte u mreži.

Dvije pukotine u odbrambenom zidu Zvorničana u prvom dijelu pronašao je najbolji strijelac prvoligaškog takmičenja Milan Šikanjić (15. i 42. minut), dok je to u kasnom dijelu drugog poluvremena uspio da uradi i Srđan Mrzić (73. i 83. minut).

/Arbinja 31, Govedarica 82/

Željezničar Sport tim – Zvijezda 09 2:3 (0:2)
/Baštić 69, Bilal 86 - Damjanić 10, Komazec 21, Raca 72/

25. septembar:

Drina HE - BSK

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!