Igman niže pobjede! U Konjicu matiran GOŠK nakon goleade, bivši junior Rome potvrdio trijumf!

Igman je trijumfovao u "derbiju davljenika".

fk igman konjic Izvor: PROMO/FK Igman Konjic

U "derbiju davljenika", okršaju Igmana i GOŠK-a, poslije goleade je trijumfovao domaći tim, koji je tri puta morao da dolazi do prednosti kako bi upisao četvrtu uzastopnu pobjedu u Premijer ligi BiH:

IGMAN – GOŠK 3:2 (2:2)
/Herić 10, 23, Talo 65 – Novaković 18, Šroler 43/

Dva puta je tokom prvih 45 minuta ekipa Husrefa Musemića bila u prednosti zahvaljujući sjajnim golovima Elvedina Herića, ali je tim kojim komanduje Danijel Pranjić oba puta uspio da se vrati u život:

Dva prelijepa pogotka iz daljine postigao je ofanzivac rođen 1997. godine u Augzburgu.

Prvo je u 10. minutu Aldin Mešić odigrao jednu povratnu loptu na ivicu šesnaesterca za Herića koji sjajno pogađa "malu mrežu" na desnoj strani gostujućeg gola.

Novu majstoriju Herić je priredio 13 minuta kasnije, kada je Edin Šehić centrirao u kazneni prostor Gabeljana, Riad Šuta je izbacio tu loptu, ali samo na 17-18 metara od gola do Herića koji odličnim udarcem šalje loptu pod prčeku gola GOŠK-a.

Tresla se jednom, između ta dva gola, i mreža Konjičana. Odigrana je duga lopta za Faruka Gogića na lijevoj strani, loše je reagovala odbrana Igmana kroz koju je lopta prošla, poslije čega je Gogić uposlio Ivana Novakovića koji iz neposredne blizine lako matira Aldina Ćemana.

Dva minuta prije kraja prvog poluvremena, Gabeljani su stigli do drugog "poravnanja" u ovom okršaju. Edis Buturović je pogriješio u odbrani Igmana, lopta je stigla do Hamze Ljukovca koji upošljava Martina Šrolera, a ovaj udarcem iskosa sa lijeve strane šalje loptu u bliži ugao domaćeg gola.

Treće vođstvo Igmana, ipak, bilo je dovoljno za pobjedu na ovom meču, poslije kojeg je ekipa iz Konjica izbila na peto mjesto premijerligaške tabele.

Poslije 20 minuta igre u nastavku, svoj prvi gol u dresu Igmana postigao je Žunior Talo.

Nekadašnji golgeter juniorskog tima Rome i bivši napadač Lila dobio je loptu u kaznenom prostoru nakon akcije Šehića i Hebibovića, a poslije prijema lopte i okreta lako je matirao Tarika Karića.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!