Zrinjski po pljusku trijumfovao u mostarskom derbiju! Mulahusejnović srušio Velež, "plemići" na prvom mjestu!

"Plemići" su došli do pobjede u mostarskom derbiju.

Premijer liga BiH Velež Zrinjski Izvor: HŠK Zrinjski Mostar

Nardin Mulahusejnović riješio je, golom iz 32. minuta, mostarski derbi!

Velež je, poslije trijumfa u Gabeli (0:4) nad GOŠK-om, pun samopouzdanja dočekao Zrinjski, u meču igranom po jakom pljusku tokom svih 90 minuta.

Na kraju, jedna opasna situacija pred golom Osmana Hadžikića prelomila je ovaj duel i lansirala Zrinjski na prvo mjesto na tabeli, uz dva boda više od drugoplasiranog Sarajeva:

VELEŽ – ZRINJSKI 0:1, u toku
/Mulahusejnović 32/

Ništa se ni prije ni poslije pogotka bivšeg napadača Stupčanice nije dešavalo u mostarskom derbiju.

A u tom 32. minutu Mario Tičinović je centrirao sa lijeve strane, Mulahusejnović je šutirao glavom, a lopta je prvo pogodila stativu, a onda i Osmana Hadžikića i završila u mreži.

Na kraju je to bilo dovoljno da Zrinjski zauzme lidersku poziciju, dok je Velež poslije ovog poraza, osmi sa devet bodova, koliko u zoni ispadanja imaju Sloga Meridian i Široki Brijeg.

Izvor: HŠK Zrinjski

Velež će u narednom kolu, sljedećeg vikenda, biti na veoma teškom ispitu s obzirom na to da ga očekuje gostovanje Sarajevu. Za "rođene", takođe, neće biti reprezentativne pauze jer ih 12. oktobra od 18.00 časova očekuje zaostala utakmica prvog kola, protiv Borca u Banjaluci.

Zrinjski će u narednom kolu, u prvom oktobarskom duelu, dočekati ekipu Igmana, koja je u posljednja tri kola upisala isto toliko pobjeda i pobjegla iz zone ispadanja.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!