Trebinjci će ove srijede protiv lidera Prve lige RS odigrati prvi meč polufinala kup-takmičenja.

Ekipa Leotara trijumfovala je proteklog vikenda nad Drinom HE u Višegradu (0:2) i prekinula niz mečeva bez pobjede, koji je trajao tri kola.
Nakon druge prvenstvene "trojke" pod vođstvom Vlade Jagodića, Trebinjci će ove srijede, sa početkom u 16.00 časova, na Policama dočekati Laktaše, u prvoj utakmici polufinala Kupa Republike Srpske "Milan Jelić".
"Od početka ističem da imamo grupu igrača koji posjeduju kvalitet da igraju dobro u kontinuitetu. Iako nismo u svim mečevima bili na nivou očekivanja, u Višegradu smo pokazali karakter onda kada je bilo najteže. Sa druge strane, bilo je tu utakmica u kojima, nažalost, neke stvari nisu zavisile od nas – ni od mene, ni od igrača. Pobjeda je došla u pravo vrijeme, ali je to samo jedan korak u nizu. Imali smo sve uslove da uradimo ono što smo planirali, i samim tim je pobjeda došla u pravo vrijeme. Ali ova pobjeda je samo jedan kamenčić u mozaiku jer tek ćemo pokazati da li vrijedimo onoliko koliko ja mislim da vrijedimo. Ako ne budemo igrali u pobjedničkom ritmu u narednim utakmicama, onda pobjeda nad Laktašima neće ništa značiti jer imamo deficit od dva boda iz utakmice protiv Romanije", rekao je Jagodić, ističući da je za njegov tim dobro što Laktaši dolaze u ovom trenutku.
"Oni su favoriti, kako u prvenstvu, tako i u Kupu, što za nas predstavlja dodatnu motivaciju. U kratkom periodu igraćemo dvije utakmice protiv istog rivala, a ukupno nas čeka šest mečeva u tri sedmice. To znači da moramo biti taktički pametni, raspoređivati snage i pružiti maksimum u svakom duelu. Sa psihološke strane, bilo bi nam dobro da ovjerimo ova tri osvojena boda i napravimo pozitivan rezultat. Igramo na svom terenu, što nam daje dodatnu snagu. Utakmice Kupa se igraju u dva meča i ništa neće biti odlučeno u ovoj prvoj. Ipak, dobar rezultat bi nam značio mnogo na psihološkom planu. Imamo kvalitet, samopouzdanje je poraslo i želimo da pobijedimo", podvukao je Jagodić.
Revanš utakmica u Laktašima igra se 30. aprila od 16.30 časova.
Drugi polufinalni par čine banjalučki i dubički Borac, a prvi meč igra se 30. aprila u Kozarskoj Dubici. Revanš na Gradskom stadionu igra se sedam dana kasnije.
Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!
(mondo.ba)