Čileanski ples u Istočnom Londonu

Tri gola i asistencija Aleksisa Sančeza u pobedi Arsenala nad gradskim rivalom Vest Hemom - 5:1 za "tobdžije".

Poraz u Kupu nije omeo fudbalere Arsenala koji beleže drugi uzastopni trijumf u Premijer ligi.

Oni su gostovali u svom gradu, ali u Istočnom Londonu, gde su odigrali odličan meč protiv Vest Hema i zabeležili ubedljivu pobedu na "Olimpijskom stadionu" – 5:1 (1:0)!

Najveće zasluge u pobedi, ali i povratku na drugu poziciju na tabeli (čeka se i meč Liverpula sutra), imao je Aleksis Sančez koji je "potpuno neprimetno" stigao do brojke od jedanaest golova u Premijer ligi. Preskočio je Serhija Aguera, a izjednačio se sa Dijegom Kostom na vrhu liste strelaca...

Čileanac je blistao protiv "komšija" protiv kojih je postigao het-trik i asistenciju.

Prvo je u prvom poluvremenu bio nesebičan i zabeležio je dodavanje za Mesuta Ozila, da bi potom u drugom poluvremenu postigao dva brza pogotka (72. i 80. minut) za "rešavanje meča". Međutim, tu nije bio kraj uzbuđenjima pošto je Endi Kerol savladao Petra Čeha nakon pogođene prečke Dimitrija Pajea, ali umesto buđenja "čekićara" – demoliranje.

Aleks Okslejd-Čembrlen je već u narednom minutu "potegao" sa značajne udaljenosti i savladao Entonija Rendolfa, a potom je i asistirao Aleksisu Sančezu za treći pogodak.

Ekipa Vest Hema je nakon malog buđenja posle reprezentativne pauze ponovo pala i ne zna za pobedu u poslednjih šest mečeva, a izraz lica Slavena Bilića govori da i on ne zna šta je potrebno da bi ekipa zaigrala kao prošle sezone.

Pitanje je koliko dugo će još biti menadžer "čekićara".