Bratski i prijateljski, Borac - Voša 1:1 (FOTO)

U prijateljskom meču humanitarnog karaktera, Borac i Vojvodina na Gradskom stadionu remizirali 1:1. Prihod od ulaznica namijenjen za liječenje djevojčice Sare Vujinović, koja boluje od cerebralne paralize i epilepsije.

Borac - Vojvodina 1:1 prijateljska humanitarna utakmica 2019 Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Na banjalučkom Gradskom stadionu, Borac i Vojvodina iz Novog Sada odigrali su prijateljeski susret humanitarnog karaktera, a pobjednika na kraju nije bilo - 1:1 (0:0)

Prihod od ulaznica namijenjen je za liječenje djevojčice Sare Vujinović, koja boluje od cerebralne paralize i epilepsije, a duel je posmatralo nešto više od 2.000 gledalaca.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo golova, a onda su u nastavku viđena dva.

"Crveno-plavi" bili su nešto konkretniji u prvom dijelu meča, ali mreže se ipak nisu tresle.

Pokušavali su Aleksandar Radulović, Srđan Vujaklija i Zoran Milutinović, međutim bilo je to nedovoljno da se postigne gol za vođstvo.

U drugom poluvremenu konačno je publika, koju nije spriječilo ni loše vrijeme i kiša koja je nakvasila teren, mogla da uživa u dva lijepa gola.

Demir Jakupović, koji je šansu dobio u nastavku, pogodio je u 64. minutu za vođstvo Borca.

Rezervni golman Vojvodine Nikola Simić odbranio je šut Saše Kajkuta, ali nije mogao i Jakupovića, koji se našao na pravom mjestu i donio prednost "crveno-plavim".

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Gosti iz Novog Sada zatim su u 78. minutu uzdrmali prečku, a onda devet minuta kasnije sjajnim golom Nikole Drinčića iz slobodnog udarca izjednačili na 1:1, što je bio i konačan ishod meča.

Izveo je Drinčić slobodan udarac sa lijeve strane, tzv. skraćeni korner, a lopta je odsjela u samim rašljama, nakon čega je publika na Gradskom stadionu gromoglasnim aplauzom nagradila iskusnog vezistu.

Pred početak susreta, portparol Borca Brankica Bavrlić-Ljubojević fudbaleru novosadskog superligaša Siniši Saničaninu, inače nekadašnjem članu Banjalučana, uručila je prigodan poklon - dres Borca sa njegovim prezimenom i brojem pet.

Borac i Vojvodina igraju za Saru Vujinović!