Kao na Srbija - Albanija: Dron izazvao prekid!

Čudne scene na utakmici drugog kola Lige Evrope, nacionalizam je problem i na Istoku...

Dron-prekinuo-utakmicu-Didelanz-Karabag Izvor: mondo/stefan stojanović.

Na utakmici između luksemburškog Didelanža i azerbejdžanskog Karabaga ponovo se desila politička "provokacija".

Naime, utakmica je prekinuta u 33. minutu pri rezultatu 2:0 za gostujući tim, a razlog prekida bilo je ulijetanje drona na teren sa jasnim ideološkim oznakama. Na letjelicu je bila zakačena zastava Nagorno Karabaga, teritorije koja zvanično pripada Azerbejdžanu, ali oko koje je ta država u višegodišnjem sporu sa Jermenijom.

Probali su gostujući fudbaleri da loptom obore letjilicu, međutim, nisu uspjeli. Prekid je potrajao oko pola sata.

Čim je ustanovljeno šta leti iznad terena, sudija je odlučio da pošalje ekipe u svlačionice, a primjetna je i analogija sa situacijom koja se ne tako davno desila i na prostorima Srbije.

14. oktobra 2014. isti scenario viđen je i na kvalifikacionoj utakmici za EURO 2016, na stadionu Partizana, u duelu u kom je selekcija Srbije dočekala Albaniju. Istini za volju, utakmica je tada trajala nekoliko minuta duže, ali u pitanju je nemila scena na koju možda i ne treba podsjećati.

Pet godina kasnije, ponovo ista priča, ali ovaj put sa Jermenima i Azerbejdžancima u glavnim ulogama. Jasno je da su male šanse da su navijači Didelanža imali nešto sa ovom porukom, već da je veća vjerovatnoća da je ipak neko od "ekstremnijih" zagovornika druge strane u sporu sa Jermenima bio taj koji je prekinuo večerašnji duel.

Bilo kako bilo, utakmica je poslije duže pauze nastavljena, ali sigurno je da će UEFA ponovo imati mnogo posla u rješavanju ovog "nefudbalskog" problema.