Valensiji dosuđen pa poništen penal, ali je i pored toga slavila!

Uzbudljiv duel u Barseloni.

Dosta uzbuđenja donela je prva utakmica 12. kola Primere, a na kraju slavlje igrača i navijača Valensije.

"Slepi miševi" su u gostima savladali Espanjol 2:1, iako su na poluvremenu gubili, a u 54. minutu im je sudija Valentin Pizaro dosudio penal, ali ga zatim i poništio konsultujući VAR.

Upravo iz penala (zbog igranja rukom) je Espanjol poveo u 31. minutu preko Marka Roke, a Dani Pareho izjednačio u 69. (posle odgurivanja u kaznenom prostoru na centaršut).

Odlučujući momenat dogodio se u 80. minutu, kada je Maksi Lopez odlično šutirao glavom na centaršut Rodriga i postavio konačnih 2:1.

Od početka je bilo jasno da se i jedni i drugi nadaju pobedi, pošto su zaigrali u visokom ritmu. Ređale su se šanse, a na kraju su igrači Valensije srećniji napustili teren.

Ovom im je prva pobeda u prvenstvu posle tri utakmice (dva remija i poraz), dok je Espanjol doživeo i četvrti poraz u poslednjih pet duela, ukupno osmi, tako da će ekipa iz Barselone ostati na pretposlednjem ili čak pasti na poslednje mesto tabele (ako Leganes savlada Eibar kod kuće).

Valensija se probila na osmo mesto, međutim, pitanje je hoće li tu i ostati kada se odigraju sve utakmice 12. kola.