Imobile i Korea skinuli tridesetogodišnju "kletvu" Lacija na "San Siru"!

Zvuči nestvarno, ali "nebesko-plavi" večeras su slavili kao gosti protiv Milana prvi put od 1989. godine.

Nastavljaju se muke Stefana Piolija i njegovog Milana, koji je pretrpio šesti poraz u 11 kola Serije A!

"Rosoneri" su u prošlom kolu pred svojim navijačima teškom mukom stigli do minimalnog slavlja protiv SPAL-a, ali su večeras, protiv daleko kvalitetnijeg rivala, nastavili sa blijedim izdanjima koja ih prate tokom većeg dijela tekuće sezone.

Prvi put od 1989. godine, poraženi su na "San Siru" od Lacija, koji je golovima najboljeg strijelca lige Ćiro Imobilea, te Hoakina Koree slavio 2:1, dok je jedini pogodak domaćih u stvari bio autogol Bastosa.

Lacio je bio konkretniji u prvom dijelu, a sjajni Imobile u 25. minutu osigurao je vođstvo gostima.

Bila je to tečna akcija Lacija, a sjajni napadač rimskog kluba postigao je 13. ovosezonski gol, ujedno jubilarni 100. za "nebesko-plave" u svim takmičenjima.

Ali, nije dugo trajalo slavlje gostiju. Samo tri minuta kasnije, Kšištof Pjontek je uz pomoć Bastosa, poprilično srećno, pogodio za izjednačenje, a pogodak je ipak okarakterisan kao autogol.

Bilo kako bilo, Milan je stigao do izjednačenja.

Rade Krunić konačno je zaigrao kao starter i odigrao 85 minuta večerašnjeg derbija, prije nego što je svoje mjesto ustupio Đakomu Bonaventuri.

Hakan Čalhanoglu bio je blizu da iz kornera postigne gol u 39. minutu, ali se istakao golman Tomas Strakoša sjajnom intervencijom, kada je loptu zaustavio na gol-liniji.

Ritam je poprilično splasnuo u drugom dijelu.

Čalhanoglu je imao još jedan dobar pokušaj, ovaj put iz slobodnog udarca, ali je šutirao direktno u Strakošu.

Prvi strijelac lige na terenu je proveo samo 60 minuta, nakon čega je trener "nebesko-plavih" Filipo Inzagi odlučio da ga povuče iz igre. U igru je ušao Felipe Kaisedo, a onda se povrijedio nakon 20-ak minuta, pa je i on morao prije vremena u svlačionicu.

Činilo se da su gosti zadovoljni bodom, s druge strane domaćin nije djelovao da može do slavlja. Đanluiđi Donaruma uspio je odbraniti dva šuta gostiju, prvo Luisu Albertu, a onda i Frančesku Aćerbiju, ali treći put nije imao šanse.

Raspoloženi Luis Alberto uputio je sjajan pas, Hoakin Korea sam izašao pred golmana "rosonera" i rutinski u 83. minutu donio veliku pobjedu svom timu, prvu u Milanu nakon tri decenije.

Poslije 18 pobjeda i 11 remija, Milan je tako poražen na domaćem terenu od Lacija.

MILAN: Donaruma, Kalabrija, Duarte, Romanjoli, Teo Ernandez, Paketa (53. Leao), Benaser, Krunić (85. Bonaventura), Kastiljeho (36. Rebić), Pjontek, Čalhanoglu.

LACIO: Strakoša, Bastos, Aćerbi, Radu, Lacari, Milinković-Savić (60. Parolo), Leiva, Luis Alberto, Lulić, Korea, Imobile (60. Kaisedo (82. Kataldi).