Kolarovu za rođendan samo stativa, "vučica" bez ičega na "Tardiniju"

Roma u Parmi prekinula seriju od tri uzastopne prvenstvene pobjede.

Roma je kao izraziti favorit dočekala pretposljednji meč 12. kola Serije A, gostujući duel sa Parmom.

Trenutna forma, pozicija na tabeli, tradicija, kvalitetniji igrački kadar... Sve je bilo na strani gostiju, ali je na terenu Parma pokazala više i zasluženo trijumfovala sasvim zasluženo 2:0, prekinuvši tako seriju "vučice" od tri prvenstvena trijumfa i nizu.

Brojni problemi sa povrijeđenim igračima u taboru Rome nastavljeni su i u večerašnjem meču. Sredinom prvog poluvremena Leonardo Spinacola morao je svoje mjesto da ustupi Davideu Santoneu, da bi ista sudbina zadesila i domaći tim. U finišu prvih 45 minuta povrijedio se njihov najbolji fudbaler Žervinjo, koji je takođe prije vremena morao pod tuš.

Sve ovo uzrokovalo je nešto slabiji ritam od očekivanog u prvom poluvremenu.

U nastavku, mnogo zanimljiviji meč.

Nije se posrećilo Aleksandru Kolarovu u 55. minutu, da rođendan začini pogotkom iz slobodnog udarca. Sjajno je Srbin šutirao prepoznatljivom "ljevicom", ali je lopta pogodila stativu. Odbila se zatim do Havijera Pastorea, čiji šut je sjajno uspio da odbrani golman Parme Luiđi Sepe.

Ipak, u trenutku kada je izgledalo da je Roma "dodala gas", prijetila i konstantno bila pred golom rivala, veoma loše reagovala je odbrana "vučice" i dozvolila Matiji Sprokatiju da neometan postigne gol za vođstvo domaćih.

Očekivala se reakcija Rimljana, ali je ona izostala. Bez većih poteškoća, tim Roberta Daverse uspio je da sačuva stečenu prednost.

I ne samo to, nego da ju i uveća.

Kada se očekivao posljednji sudijski zvižduk, domaći su odigrali sjanu kontru, koju je u konačnih 2:0 pretvorio Andreas Korelijus

Parma je zabilježila tek 11. trijumf u istoriji protiv Rome, a prvi nakon sedmogodišnjeg "posta".

SERIJA A - 12. KOLO:

Kaljari - Fiorentina 5:2 (3:0)
/Rog 16, Pisakane 26, Simeone 34, Žoao Pedro 54, Naingolan 65 - Vlahović 75, 87/

Lacio - Leće 4:2 (1:1)
/Korea 30, 80, Milinković-Savić 62, Imobile 77 penal – Lapadula 40, La Mantija 85/

Sampdorija - Atalanta 0:0

Udineze - SPAL 0:0

Parma - Roma 2:0 (0:0)