Tifozi Milana bijesni – derbi počinje, igrači na telefonima!

Scene iz svlačionice prije derbija sa Napolijem razbjesnile navijače Milana.

Tek 12. mjesto na tabeli i samo dvije pobjede u posljednjih deset utakmica dovoljni su za ogromno nezadovoljstvo navijača Milana, a u nedjelju su dobili i razlog više.

Na društvenim mrežama pojavile su se fotografije igrača iz svlačionice pred subotnji derbi sa Napolijem, a one nisu nimalo prijatne.

Naime, kamera televizije "Skaj" uhvatila je Antu Rebića, Franka Kesija i Lukasa Bilju kako sat vremena prije utakmice opušteno koriste svoje telefone.

Ono što je promaklo većini fanova ispred TV ekrana pred početak utakmice, pojavilo se dan kasnije na društvenim mrežama i odmah postalo hit.

Prvotimci Milana ekspresno su postali predmet ismijavanja protivničkih fanova, a još više predmet osude svojih navijača, pa i novinara.

Iako remi 1:1 sa Napolijem nije ni loš rezultat,  s obzirom na trenutnu formu „rosonera“, navijači su bijesni jer prema njihovom mišljenju dovoljno govore o profesionalizmu i odnosu prema klubu.

Na udaru su posebno Bilja i Rebić, zbog prilično loših partija koje pružaju u crveno-crnom dresu.

Argentinac nije briljirao u dosadašnjem toku sezone, a u još goroj formi je Rebić, koji je stigao ljetos iz Ajntrahta.

Hrvatski napadač još se nije izborio za mjesto u startnih 11, a kada se to i desi daleko je od onih igara iz Frankfurta, pa tako još čeka prvenac u dresu Milana.

Još jednu blijedu partiju, dijelom i zbog primljenog udarca, pružio je i tokom prvih 45 minuta derbija sa Napolijem pa ga je je na poluvremenu zamijenio Frank Kesi, a nešto kasnije zamijenjen je i Bilja.

Očigledno je da promjena trenera i dolazak Stefana Piolija nisu dali željene rezultate i da nije uspio probuditi ekipu koja je u dosadašnjem toku sezone upisala čak sedam poraza.

Ukoliko igrači ne promijene pristup, vjerovatno ćemo ih gledati još mnogo.