Čak devet kola bilo je potrebno Verderovom timu da konačno obraduje svoje navijače

Sjajan meč danas su odigrali Borusija iz Menhengladbaha i Frajburg, a njihovim stopama krenuli su Volfsburg i Verder:

VOLFSBURG – VERDER 2:3 (0:1)
/Veghorst 36, Vilijam 73 - Rašica 12 pen, 83, Bitenkur 39/

Dva tima su večeras vodila bundesligšaku bitku na ''Folksvagen Areni'', a na kraju se radovao gost, prvi put od 14. septembra i gostujućeg meča sa Union Berlinom.

Zahvaljujući ovom trijumfu, ukupno trećem u sezoni, puleni Florijana Kohfelta su pobjegli iz donjeg dijela tabele i trenutno su na 12. mjestu uz 14 bodova, dok su igrači Olivera Glaznera počeli da posustaju nakon veoma dobrog starta sezone.

Poslije prvih devet kola ''vukovi'' su pod komandom austrijskog trenera bili jedini neporaženi tim, uz učinak od četiri pobjede i pet remija, što je u tom trenutku bilo dovoljno za četvrto mjesto.

Ipak, naredna četiri kola ponudila su tri neuspjeha, pa je Volfsburg u ovom trenutku devetoplasirani.

Meč je loše krenuo po domaće, koji su već u 12. minutu morali da se pomire sa rezultatskim zaostatkom.

Loptu je ka golu Volfsburga uputio Juja Osako, lopta je u šesnaestercu u ruku pogodila Džošuu Gilavogija, a nakon reakcije sudija iz VAR sobe i gledanja snimka, arbitar Robert Kampka promijenio je prvobitnu odluku i pokazao na ''kreč'', sa kojeg je precizan bio Milot Rašica.

''Vukove'' je u igru vratio a ko bi drugi nego najbolji strijelac ove ekipe u tekućoj sezoni Vut Veghorst, postigavši svoj sedmi gol, nakon što mu je poslije jednog kornera loptu sve idealno pripremio Džon Bruks.

U prvih devet kola, Volfsburg je primio samo pet golova. U tri od naredna četiri, loptu su iz svoje mreže vadili ukupno osam puta.

Ipak, samo tri minuta kasnije, Verder nije propustio šansu da ponovo razočara ''Volksvagen arenu''.

Idealnu loptu je u srce domaćeg šesnaesterca poslao Ludvig Augustinson, a Leonardu Bitenkuru je preostalo samo da se pokloni i matira Belgijanca na golu ''vukova'' Koena Kastelsa.

Volfsburg je po drugi put uspio da se vrati u meč u 73. minutu preko Vilijama, a treba, svakako, istaći da je to mogao da učini i ranije – odnosno u 62. minutu, da se Džefri Bruma prilikom jednog udarca glavom poslije slobodnog udarca nije nalazio u ofsajd poziciji.

Ipak, sve nade domaćih da u ovom meču mogu da izbjegnu poraz pokopao je onaj od kojeg je sve i počelo.

U 83. minutu je svoj drugi gol na utakmici postigao Milot Rašica za konačnih 2:3.