Borusija poslije "ludila" do vrha, Embolo pogađao, promašivao, asistirao...

Kakav meč na "Borusija parku" – vidjeli smo skoro sve što fudbal može da ponudi!

U utakmici "za deset", Borusija iz Menhendgladbaha je trijumfovala nad Frajburgom, ali šta je sve morala da prođe na putu ka devetoj pobjedi, zahvaljujući kojoj će i naredni vikend dočekati na prvom mjestu…

BORUSIJA MENHENGLADBAH – FRAJBURG 4:2 (1:1)
/Tiram 3, Embolo 46, 71, Herman 51 – Šmid 6, Heler 58/

Po svemu prikazanom već u prvih 45 minuta, zaslužili su izabranici Marka Rozea da na odmor odu pri rezultatskoj prednosti, ali su morali da se zadovolje rezultatom 1:1, iako su poveli u ranoj fazi meča, a tokom prvog dijela morali da se pomire sa poništenim golom Brila Emboloa i pogođenom stativom Markusa Tirama.

Meč je na Borusija parku počeo furiozno – po jedan gol na obje strane postignut je u ranoj fazi meča!

"Koltovi" su bili tim koji je stekao rezultatsku prednost i to preko već pomenutog Tirama, koji je pogodio protivničku mrežu šesti put u sezoni iskoristivši grešku Marka Flekena, koji je ispustio loptu nakon jednog udarca glavom poslije slobodnog udarca.

U tom periodu domaćin je imao rezultat koji bi ga do narednog vikenda smjestio na lidersku poziciju Bundelsige, ali radost domaćih kratko je trajala – samo dva minuta kasnije Frajburg je izjednačio.

Dosuđen je slobodan udarac za Frajburg na 17 metara od gola, a maestralno ga je u gol pretvorio Džonatan Šmid. Nije Janu Zomeru preostalo ništa drugo u tom slučaju nego samo da pogledom isprati loptu u mrežu.

Početak prvog poluvremena ponudio je "ludilo", a šta tek reći za uvodne minute nastavka…

Obilježio je, svakako, taj interval već pomenuti Embolo, kojem je za 5-6 minuta pošlo za rukom da - postigne gol, promaši penal i zabilježi asistenciju!?

A Kad je Patrik Herman, asistent kod drugog gola domaćina, poentirao na Embolov pas za 3:1, činilo se da će Borusija rutinski privesti meč kraju.

Ali…

Nedugo kasnije je neizvjesnost u meč vratio Lukas Heler, postigavši svoj četvrti ovosezonski pogodak, nagovijestivši dramu, međutim da do nje ne dođe, pobrinuo se – Embolo, koji je 19 minuta prije kraja postigao svoj drugi, a danas četvrti gol Borusije za konačnih 4:2.