Nakon 10 godina, ponovo na klupi bundesligaša: Loš debi Jirgena Klinsmana

Ne pomaže ni promjena trenera - Borusija Dortmund nanijela Herti peti uzastopni prvenstveni poraz.

Prvi put poslije više od deceniju, tačnije 3871 dana, Jirgen Klinsman našao se na klupi jednog bundesligaša.

Ipak, debi na mjestu trenera Herte nije bio uspješan, s obzirom da je tim iz Berlina doživio domaći poraz od Borusije Dortmund 1:2 (1:2).

Džejdon Sančo i Torgan Azar osigurali su prednost gostima od dva gola, nakon čega je Vladimir Darida uspio da prepolovi zaostatak.

Dodatni problem za Borusiju Dortmund napravio je Mats Humels, koji je u periodu od 19. do 45. minuta zaradio dvije javne opomene i svoje saigrače ostavio na cjedilu u kompletnom drugom poluvremenu.

Uspio je Dejvi Zelke početkom nastavka postići pogodak, ali izjednačujući gol je poništen jer je fudbaler Herte bio u milimetarskom ofsajdu.

Klinsman je u trenerskoj karijeri vodio reprezentacije Njemačke (2004-2006) i SAD (2011-2016), a u međuvremenu, u sezoni 2008/09, predvodio je Bajern Minhen, gdje je smijenjen 27. aprila 2009.

"Milioneri" su zadržali stečenu prednost iz prvog dijela, te nanijeli Herti peti uzastopni prvenstveni poraz, kojoj ni smjena hrvatskog stručnjaka Ante Čovića, bar za sada, nije donijela ništa dobro.

Marko Grujić odigrao je cijeli meč za Hertu, te već u petom minutu zaradio žuti karton, pa je ostatak meča morao da odigrao znatno opreznije.

Ipak, u 95. minutu imao je veliku šansu za 2:2, ali je njegov šut izblokiran.

Vedad Ibišević igrao je od 68. minuta, kada je zamijenio asistenta Dodija Lukebakija.

RB Lajpcig je u duelu sa slabašnim Paderbornom sve riješio već u prvih 45 minuta, kada su gosti postigli tri gola. Patrik Šik, Marsel Zabicer i Timo Verner osigurali su vrijedan gostujući trijumf, kojim su "crveni bikovi" stigli do liderske pozicije.

Uspio je "fenjeraš" da zakomplikuje stvari u nastavku. Streli Mamba i Klaus Gjasula ublažili su poraz posljednjeplasirane ekipe u Bundesligi.

U preostala dva današnja meča, nije bilo pobjednika, Keln i Augzburg, odnosno Hofenhajm i Fortuna Diseldorf odigrali su 1:1.