Nije sjajno, ali je pobjeda: Partizanova afrička veza "osvojila" Banjicu

Crno-bijeli uspjeli da dođu do trijumfa protiv Rada uprkos tome što nisu prikazali pretjerano kvalitetnu igru.

Pobjeda je najbitnija. To je moto kojim će se voditi u Partizanu poslije trijumfa nad ekipom Rada, jer je poslije nedavnih šokova koje su doživjeli protiv AZ Alkmara i Napretka važno da što prije budu zaboravljeni.

RAD - PARTIZAN 1:2 (1:1)
/Riznić 35 - Sadik 33, Suma 53/

To će se najlakše učiniti serijom pobjeda, a crno-bijeli su u pretposljednjem meču u 2019. godini uspjeli da savladaju domaćina sa Banjice i tako upiše 13. pobjedu u Superligi.

Nije to bila partija na kojoj će moći da se bazira neki značajniji porast samopouzdanja u redovima Partizana. Umor u timu Sava Miloševića je bio evidentan, možda čak više i na mentalnom planu.

Najbolje se vidjelo da je baš to slučaj onda kada su gosti iz Humske mogli da malo odahnu - poslije postignutog gola. Vrlo nesadržajnih pola sata igre je taman ostalo iza njih, Umar Sadik je uspio da lijepo reaguje na centaršut Lutovca i donese prednost crno-bijelima.

Ipak, samo minut kasnije je Vladimir Stojković morao da "vadi kestenje iz vatre" i spasava gol, a još jedan minut nakon toga i zapravo izvadi loptu iz mreže, poslije pogotka Branka Riznića.

No, ono što Partizan nije imao u nekim prošlim susretima, sada jeste. U ranoj fazi drugog poluvremena Sejduba Suma na centaršut Slobodana Uroševića donosi novu prednost i osim manjeg pada koncentracije sredinom tog dijela igre, Partizan je bez većih problema uspio da sačuva 2:1 i vrati se na pobjednički put.

Sada im preostaje da jesen "zatvore" utakmicom protiv Radnika iz Surdulice i tako bar malo ublaže razočaranja koja su imali u prethodnom periodu.