Najbesmislenija utakmica svetskog fudbala je bar bila zabavna, uglavnom

Autor w rs

Bilo je golova, lepih poteza, tri komada su postignuta glavom...Na kraju je pobednik odlučen penalima.

Naravno, govorimo o utakmici za treće mesto na Svetskom prvenstvu klubova, koje se održava u Kataru, Monterej - Al Hilal.

U regularnom delu meča bilo je 2:2, a posle boljeg izvođenja penala slavio je Monterej.

Šampion Azije Al Hilal poveo je u 35. minutu, kada je Jasir Al Šarani prodro po levoj strani i u trku centrirao u šesneasterac. Tamo se našao Karlos Eduardo, koji je skočio i glavom poslao loptu u desnu stranu mreže.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme, a onda je u drugom poluvremenu postalo još zabavnije.

Prvo je šampion Severne Amerike Monterej izjednačio u 55. minutu posle akcije koja izaziva osmeh.

Posle prodora po desnoj strani upućen je centaršut, koga je pored golmana pokupio Anhel Saldivar, koji je glavom poslao sebi iza leđa, gde se našao Džonatan Ureta, koji je glavom vratio u centar, a tamo je takođe glavom Arturo Gonsales poslao loptu u mrežu.

Da, to su bila tri kontakta glavom u gostujućem šesnaestercu i jako loše reakcije golmana Al Hilala, Abdulaha Al Muaiufa.

U 60. minutu je za Al Hilal ušao "lav" Bafetimbi Gomis, da bi sa druge strane u istom minutu školsku akciju izveli Saldivar i Maksimilijano Mesa. Prvi je prošao po levoj strani, centrirao po zemlji u sredinu, gde se našao Mesa i kroz kompletnu odbranu je smestio loptu u mrežu. Jako slabo je reagovala odbrana.

Preokret i vođstvo trajali su samo šest minuta, međutim. Strelac prvog gola Eduardo ovog puta je bio asistent. On je sa oko 18 metara, sa desne strane šesnaesterca uputio visok centaršut u sredinu, gde je skočio Gomis i glavom u padu doneo izjednačenje, a onda ostao na sve četiri da na svoj način proslavi gol kao lav.

E, da: treba li da pominjemo da je odbrana bila jako loše postavljena?

Za sve to vreme bilo je zabavno i na tribinama, na koje su već došli navijači Flamenga, koji su počeli da se "zagrevaju" za finale protiv Liverpula. Pogledajte snimke sa lica mesta.

Pošto pobednika nije bilo za 90 "i kusur" minuta, odmah se pristupilo izvođenju penala. Tu je bio bolji Monterej, čiji su igrači promašili samo jedan penal, naspram dva Al Hilala.

Prvak Severne Amerike sada nosi i "prestižnu i laskavu" titulu trećeplasiranog na Svetskom prvenstvu klubova.