Subotićev Union prijetio da šokira lidera, Verner rekao "ne"

Poslije prvog poluvremena Union Berlin je bio u prednosti na gostovanju Lajpcigu, ali je iznenađenje izostalo zahvaljujući ove sezone maestralnom golgeteru, koji je večeras zasjeo na prvo mjesto liste strijelaca Bundeslige

Bundesliga 18. kolo RB Lajpcig Union Berlin 3 1 Izvor: Maja Hitij/Bongarts

RB Lajpcig ne posustaje!

Tim Julijana Nagelsmana trijumfovao je večeras nad Union Berlinom rezultatom 3:1 u prvom kolu proljećnog dijela sezone i stigao do osme pobjede na posljednjih devet utakmica:

RB LAJPCIG – UNION BERLIN 3:1
/Verner 51, 83, Sabicer 57 – Bilter 10/

Nije ove sezone debitantu u Bundesligi strano da "skine skalp" nekom od favorita za najviši plasman.

Neven Subotić i društvo zagorčali su život u dosadašnjem toku šampionata i "milionerima" i "koltovima", a djelovalo je da će isto učiniti i ekipi Lajpciga, koja je bila neprepoznatljiva u prvom dijelu večerašnjeg meča.

Nije lider Bundeslige, koji je ''pokvario'' debi Union Berlina u eliti (0:4), tokom prvih 45 minuta pružio ono čime bi opravdao poziciju na kojoj se trenutno nalazi, a takvu igru Lajpciga gost je iskoristio i na pauzu otišao pri rezultatskoj prednosti pogotkom Marijusa Biltera u desetom minutu.

U nastavku smo, ipak, gledali neki drugi Lajpcig.

Nije tim Julijana Nagelsmana dopustio da se tabela njemačke elite dodatno zakomplikuje. Poslije samo šest minuta igre u nastavku, Timo Verner nastavio je tamo gdje je stao u polusezoni iza nas. Sjajan gol je predvodnik ove generacije Lajpciga postigao sa distance, šutiravši "iz prve" nakon jedne odbijene lopte.

Taj pogodak je pokrenuo domaće, koji su u 57. minutu preokrenuli rezultat golom Marsela Sabicera, koji se najbolje snašao u šesnaesterecu ispred Rafala Gikjeviča, a sudbinu gostiju zapečatio je Verner svojim večerašnjim drugim, a ukupno 20. golom u šampionatu, zahvaljujući čemu je prestigao Roberta Levandovskog i zauzeo prvo mjesto na listi strijelaca.

Trijumfom nad Berlincima RB Lajpcig je uvećao prednost u odnosu na Borusiju iz Mehnengladbaha, te sad ima pet bodova više od "koltova", koji su, podsjetimo, sinoć poraženi u Gelzenkirhenu od Šalkea.

Union Berlin je, sa druge strane, dvanaesti uz 20 bodova, samo tri manje od 16. mjesta, koje nakon 24 kola vodi u doigravanje za opstanak.