Bajer opet na evropskom putu: Foland za 15 minuta sredio "fenjeraša"

Tim iz Leverkuzena je ponovo stigao do šeste pozicije na tabeli Bundeslige koja vodi u Evropu.

Paderborn - Bajer Leverkuzen 1:4, Bundesliga, 18. kolo Izvor: Lars Baron/Bongarts

Mnogo lakše nego se to očekivalo, Bajer iz Leverkuzena je upisao devetu pobjedu u sezoni!

PADERBORN - BAJER LEVERKUZEN 1:4 (0:3)

Izabranici holandskog trenera Petera Boša su pitanje pobjednika na gostovanju posljednjeplasiranom Paderbornu riješili već u prvom poluvremenu prvenstveno zahvaljujući najboljem strijelcu Kevinu Folandu.

"Apotekari" su njegovim pogocima u prvih 15 minuta poveli sa 2:0, a Foland je oba gola postigao glavom. Prvi put na centaršut Muse Dijabija, a drugi pogodak na asistenciju Kaja Haverca.

Kad je još u 36. minutu Julijan Baumgartliner povisio na 0:3 nakon što je imao vremena da u petercu primiri loptu, zastane i pogleda gdje se nalazi golman Leopold Cingerle i pošalje je u sami ugao, bilo je jasno da će Bajer rutinski doći do novih bodova i šestog mjesta na tabeli, koje je posljednje na "evropskom putu".

Sve što je domaćin uspio da uradi u nastavku je da smanji rezultat preko Denisa Srbenija, koji je na svom povratničkom debiju iz Noriča, savladao Lukaša Hradeckog - 1:3.

Tada se kod Paderborna rodio tračak nade da će možda uspjeti da uvede meč u neizvjesnu završnicu.

Međutim, "aspirindžije" nijednog trenutka nisu dopustile domaćinu da ponovo ozbiljnije zaprijeti, pa je Paderborn 12. porazom ostao prikucan za fenjerašku poziciju u Bundesligi.

Petnaestak minuta do kraja, Kaj Haverc je postigao i četvrti gol za Bajer udarivši pečat pobjedi nakon kontranapada i nove asistencije Muse Dijabija.