"Blic krig" Bajerna dovoljan za povratak na vrh!

Samo 12 minuta bilo je dovoljno Bajernu da demonstrira silu u Kelnu!

Keln - Bajern 1:4, Bundesliga, 22. kolo Izvor: JÖRG SCHÜLER/BONGARTS

Bavarski tim je u subotu ponovio furiozan start od 20. januara 1973. godine kada su imali tri gola prednosti protiv Oberhauzena (5:3). Samo 12 minuta utakmice na "Rajn Energi" stadionu u Kelnu, bilo je dovoljno Bajernu da se opet vrati na čelo Bundeslige.

KELN - BAJERN 1:4 (0:3)

Vezista Bajerna Tomas Miler ponovio je lični rekord po broju asistencija, danas je upisao dvije, a ukupno 14 u dosadašnja 22. kola šampionata Njemačke.

Najprije je u trećem minutu asistirao Robertu Levandovskom, a potom dva minuta kasnije Kinglsiju Komanu, da bi "blic krig" kojim su "jarčevi" bokserskim rječnikom završili na podu, kompletirao je Serž Gnabri u 12. minutu.

Kod sva tri pogotka bavarskog tima, prethodile su sjajne akcije i još ljepša realizacija.

Najprije je Levandovski iskosa poslao loptu pod prečku za 23. "recku" ove sezone, potom je preslikanu akciju sa "malog fudbala" u kaznenom prostoru završio Koman, a Gnabri je majstorski sa ivice šesnaesterca plasirao loptu u sami ugao.

Ni tada izabranici Hansija Flika nisu povukli "ručnu" već su nastavili da "melju" i samo zahvaljujući sreći do odlaska na odmor, golman "jarčeva" Timo Horn nije još najmanje dva puta vadio loptu iz svoje mreže.

Posebno u 29. minutu kada je Gnabri pogodio prečku, a onda i u finišu prvog dijela, kada je šutirao tik iznad prečke.

Međutim, početkom nastavka domaćin se malo oporavio od šoka i "probudio" iz letargije, pa je preko Džona Kordobe dva puta zatresao mrežu Manuela Nojera. Ipak, na nesreću Kelnovih navijača, oba puta je kolumbijski napadač bio u ofsajdu, pa je arbitar Feliks Cvajer opravdano poništio golove.

Ako je i postojala dilema o pobjedniku, sve ih je razriješio Gnabri poslije solo prodora u 64. minutu kada je nanizao trojicu igrača Kelna i pogodio malu mrežu - 0:4.

Gnabri je uvijek posebno inspirisan protiv "jarčeva", kojima je u karijeri dao čak šest golova.

Sve što su do kraja uspjeli domaći fudbaleri, bio je počasni pogodak u 70. minutu kada je poslije akcije u tri poteza strijelac bio Mark Ut - 1:4.

Time je domaćin spriječio ponavljanje rezultatu iz prvog dijela sezone kada je Bajern slavio 4:0. Uprkos porazu, 12. u sezoni, Keln je ostao iznad "crte" sa šest bodova u "plusu" od opasne zone.