Sevilja nekako, sa igračem više, "preživela" hrabru Osasunu

Gosti su sa desetoricom nadoknadili dva gola minusa, ali...

Sevilja - Osasuna 3:2, Primera Izvor: Guliver, Fran Santiago/Getty Images Europe

Hrabra Osasuna nije uspela da iščupa bod na gostovanju Sevilji, iako je sa igračem manje nadoknadila dva gola minusa.

Ipak, u nadoknadi vremena domaćin je postigao gol, tako da je posle skoro 100 minuta igre na stadionu "Ramon Sančes Pishuan": Sevilja - Osasuna 3:2 (2:0).

Sevilja je tako "preživela" Osasunu i sada je na trećem mestu tabele, sa tri boda i utakmicom više od Sosijedada i Atletiko Madrida.

Domaćin je poveo već u 13. minutu, kada je Oliver Tores poslao loptu u šesnaesterac, gde je pokupio Jusef En Nesiri i mirno je smestio u donji desni ugao gola za 1:0.

Domaćin je imao posed i kontrolu meča, ali je stvorio samo jednu dobru priliku sve do nadoknade vremena prvog poluvremena. Tores je ponovo sjajno izveo korner, a Lukas Okampos je glavom smestio loptu u mrežu za 2:0.

Već u 52. minutu golman Serhio Erera je dobio crveni karton jer je igrao rukom van svog šesnaesterca, tako da je dobio crveni karton. Trener gostiju Žagoba Arasate izveo je Rubena iz igre, a uve rezervnog golmana Arnaisa Manuela.

Iako sa igračem manje, Osasuna je samo 12 minuta kasnije smanjila prednost. Roberto Tores je izveo slobodan udarac, a Aridane je glavom snažno šutirao za 2:1.

Nije prošlo ni 10 minuta, gosti su nastavili da napadaju, a u jednom trenutku su počeli da traže penal. Sudija je zaustavio igru, pregledao VAR i ocenio da je Serhija Eskudera pogodila lopta u ruku i dosudio penal.

Tores je bio miran i izjednačio na 2:2!

Zbog brojnih prekida i izmena, utakmica je produžena za čak osam minuta, što je dobro došlo Sevilji. U četvrtom minutu nadoknade En Nesiri je posle centaršuta dočekao loptu i sa peterca je smestio u mrežu za konačnu pobedu.