Kako preći put od junaka do tragičara? Zna napadač Majnca!

Žan-Filip Mateta je postigao vodeći gol za Majnc u duelu sa Fortunom, a onda sve upropastio crvenim kartonom

Bundesliga 25. kolo Majnc Fortuna 1 1 Izvor: Alex Grimm/Bongarts

Derbi donjeg dijela tabele odigrali su večeras Majnc i Fortuna iz Diseldorfa, a nakon 90 minuta, pobjednika nije bilo:

MAJNC – FORTUNA 1:1 (0:0)
/Mateta 61 – Karaman 85/

Propustio je tako domaći sastav priliku da večerašnjem gostu odmakne na sedam bodova kada je u pitanju borba za izbjegavanje baraža za opstanak u eliti, upisavši tek drugi remi u dosadašnjem toku sezone. Sa druge strane, Fortuna ih ima sedam.

U večerašnjem meču, put od junaka do tragičara prošao je francuski napadač u dresu Majnca Žan-Filip Mateta, koji je, uprskos statističkoj nadmoći gostiju, doveo svoj tim u vođstvo u 61. minutu.

Bio je to prvi – i JEDINI udarac Majnca u okvir gola na večerašnjoj utakmici. Izbjegao je Mateta ofsajd zamku na ulasku u posljednju trećinu utakmice i poentirao za 1:0.

Izvor: Alex Grimm/Bongarts

Samo pet minuta kasnije pokazan mu je prvi žuti karton, a jedanaest minuta poslije njega i drugi. Ostavio je tako Francuz na cjedilu svoje saigrače, koji su pet minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka morali da se pomire sa izjednačujućim golom.

Dogodilo se to praktično ni iz čega.

Matijas Cimerman je centrirao sa desne strane, defanzivac Džefri Bruma loše intervenisao ispred svog golmana Robina Zentnera, a odbijenu loptu Kenan Karaman nije propustio da proslijedi u mrežu.

S obzirom na rezultatski zaostatak sa kojim se suočila tokom meča, Fortuna može da bude zadovoljna jednim bodom, ali gledaju statistički – i ne baš (udarci 3:20, udarci u okvir 1:5, korneri 1:8).