Kad nema briga, ima fudbala - lep početak dana u Primeri!

Autor Pavle Knežević

Na lep način su Levante i Betis počeli dan u Primeri...

Primera-32-kolo-Levante-Betis-4-2-goleada-kad-nema-briga-ima-fudbala Izvor: ANGEL MARTINEZ/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver

Levante i Betis su prilično bezbedni kada je u pitanju opstanak, dok bi plasman jednog od ovih klubova u Evropu zahtevao pravu seriju bizarnih rezultata, tako da je bilo jasno da će ove ekipe u popodnevnom terminu Primere – igrati fudbal!

To se i desilo, videli smo šest pogodaka, domaćin na zamenskom stadionu u Nusiji je bio bolji i slavio ubedljivo.

Levante – Betis 4:2

Meč je bio zaista zabavan, Betis je krenuo ofanzivno, napadao i šutirao, golman Aitor Fernandez je bio siguran, spasao je Levante u nekoliko šansi.

"Žapci", međutim, na drugoj strani nisu grešili: golovima Majorala i Makedonca Bardija došli su do 2:0 na poluvremenu. Posle samo pet minuta igre u drugom poluvremenu, bilo je 3:0, golom Horhea Moralesa, da bi devet minuta kasnije bilo i 4:0.

Betis je, međutim, sačuvao dostojanstvo i golovima Kanalesa i Huanmija stigao do 4:2.

Levantes je sada 12. na tabeli, sa 41 bodom, šest manje od Sosijedada, koji je na sedmom mestu, poslednjem koje vodi u Evropu, i koji ima utakmicu manje. Betis je 13. sa 37 bodova. Timovi iz opasne zone imaju 26, 25 i 24 boda.