Au, kakav kiks na Old Trafordu: Junajted ispustio pobjedu i treće mjesto!

Autor Vladimir Sukdolak

Mančester junajted bio je na korak od šeste uzastopne pobjede i proboja na treće mjesto Premijer lige...

Mancester-junajted-Sautemptom-2-2-Premijer-liga-Liga-sampiona Izvor: Dave Thompson/Pool AP

Liverpul je prvi, Mančester siti drugi...

I to se do kraja Premijer lige neće mijenjati. Ali, borba za treće i četvrto mjesto biće paklena u naredna tri kola, jer za dva mjesta koja vode u Ligu šampiona konkurišu čak četiri tima.

Čelsi je najbliži i to najviše zahvaljujući kiksu Mančester junajteda, koji je do sedmog minuta sudijske nadoknade vodio protiv Sautemptona na Old Trafordu, a onda prmio gol - 2:2 (2:1)!

Poslije pogotka gostiju, nije bilo vremena za bilo kakvu promjenu...

"Crveni đavoli" igraju fantastično od kada je nastavljena Premijer liga poslije prekida usljed pandemije korona virusa. Junajted je prvo odigrao neriješeno u Londonu protiv Totenhema (1:1), a onda vezao čak pet pobjeda. Za šestu u nizu nije imao sreće! Iako je sve izgledalo da će Junajted na treće mjesto posleij trijumfa nad Sautemptonom, primio je gol bukvalno u posljednjoj sekundi, a strijelac je bio Mišel Obafemi, koji se sjajno snašao poslije kornera.

Ekipa sa Old Traforda nakon 35 odigranih kola ima 59 bodova, koliko i Lester, s kojim dijeli četvrto mjesto...

Duel protiv Sauteptona nije krenuo najbolje za tim Ole Gunara Solskjera. Odbrana Junateda loše je reagovala, a Stjuart Armstrong postigao gol u 12. minutu.

Međutim, prednost gostiju nije potrajala...

Za samo tri minuta Rašford i Marsijal su preokrenuli rezultat. Prvo je Francuz pored dvojice protivničkih igrača proigrao mladog engleskog napadača, koji je uspio iskosa sa lijeve strane da pogodi suprotan ugao, a već u 23, bilo je 2:1.

Veoma lijepo se Antoni Marsijal sjurio u protivnički kazneni prostor i jakim udarcem sa 13-14 metara zakucao loptu pod prečku.

U nastavku utrakmice golova nije bilo sve do samog finiša. Nemanja Matuć odigrao je svih 90 minuta.

TABELA: Liverpul 93, Mančester siti 72, Čelsi 60, Lester 59, Mančester junajted 59, Vulverhempton 55, Šefild junajted 54, Totenhem 52, Arsenal 50, Barnli 50, Everton 45, Sautempton 45, Njukasl 43, Kristal Palas 43, Brajton 36, Vest Hem 34, Votford 34, Bornmut 31, Aston Vila 30, Norič 21.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.