Još jedna sjajna partija Borca: Vranješ "otvorio", Čavić "dokusurio" Inđiju

Fudbaleri Borca dominirali u duelu sa superligašem Srbije i sasvim zasluženo slavili 2:0 (1:0) u drugom pripremnom meču na Zlatiboru. Pogledajte golove i fotografije sa meča.

Borac Banjaluka - Inđija 2:0 prijateljska utakmica Zlatibor 2020 pripreme FOTO, VIDEO Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Sjajnih 90 minuta odigrali su fudbaleri Borca, koji su na drugom pripremnom meču savladali Inđiju 2:0 (1:0), a pobjeda je mogla biti još ubjedljivija, s obzirom da su "crveno-plavi" dominirali većim dijelom meča i stvorili još nekoliko izglednih prilika.

Ipak, i dva gola, koji su postigli Stojan Vranješ u prvom, te David Čavić u drugom poluvremenu, bila su dovoljna da obraduju trenera Vladu Jagodiće, koji i te kako može biti zadovoljan predstavom svojih izabranika na stadionu "Švajcarija".

MONDO NA ZLATIBORU

Uvodnih 10 minuta meča proteklo je u potpunoj dominaciji i presingu fudbalera Borca, koji su prvu veliku priliku imali već u drugom minutu.

Vranješ je oboren tik ispred šesnaesterca Inđije, kapiten Borca sjajno je šutirao iz slobodnog udarca, ali se ispriječila prečka.

Samo četiri minuta kasnije, još jedna odlična prilika za vezistu "crveno-plavih", ali ovaj put Vranješ glavom šutira pored gola.

Inđija je u prvih 45 minuta imala samo jednu pravu priliku, ali golman Bojan Pavlović nije se dao iznenaditi.

Ono što nije uspio da realizuje u uvodnim minutima susreta, Vranješ je nadoknadio u 21. minutu. Odlično se na lijevoj strani snašao Almedin Ziljkić, uputio centaršut, a Vranješ ovaj put ne griješi i glavom pogađa za 1:0.

Isti dvojac našao se u prilici nekoliko minuta kasnije, ali sada Vranješ nije bio precizan.

Do kraja prvog dijela pokušao je i Goran Zakarić, ali ostalo je zasluženih 1:0.

U nastavku je Jagodić izmijenio sve igrače, tako da je na današnjem susretu nastupilo ukupno 27 fudbalera.

Borac je u drugom dijelu terensku inicijativu prepustio fudbalerima srpskog superligaša, ali oni nisu uspjeli da stvore neku ozbiljniju šansu.

Imali su Banjalučani još nekoliko poluprilika, a tačku na odličnu predstavio stavio je mladi Čavić.

Dosuđen je slobodan udarac za Borac, Aleksandar Radulović odlično je šutirao i pogodio prečku. Lopta se zatim odbila do Mamadua Đaloa, čiji šut brani Stanivuković, ali Čavić se našao na pravom mjestu i postavio konačnih 2:0.

Do kraja je pokušao i Dino Kalesić, ali ovaj put Stanivuković je izašao kao pobjednik.

Fudbalere Borca sutra, nakon jutarnjeg lakšeg treninga oporavka, očekuje slobodan ostatak dana, a od čevrtka se nastavlja sa uobičajenim ritmom dva treninga dnevno.

Borac - Inđija 2:0, prijateljska utakmica na Zlatiboru
Izvor: YouTube/Dejan Kondić

BORAC - INĐIJA 2:0 (1:0)