Tinja nada na "Meaci": Inter opet uz bok Juventusu

Očekivano, "nerazuri" slavili protiv već otpisanog SPAL-a i nastavljaju trku za "skudeto".

SPAL - Inter 0:4 Serija A 33. kolo Izvor: Guliver/Getty Images/Alessandro Sabattini

Golovima Antonija Kandreve, Kristijana Biragija, Aleksisa Sančeza i Manola Gabjadinija, Inter je kao gost ubjedljivo slavio protiv već otpisanog SPAL-a 4:0 (1:0), te od Atalante preuzeo drugu poziciju.

Nakon kompletiranog 33. kola Serije A, tim Antonija Kontea ponovo je prišao Juventusu na šest bodova zaostatka, pa će u posljednjih pet kola sezone tražiti čudo i pokušati da nadoknadi zaostatak koji praktično iznosi sedam bodova, jer "stara dama" ima i bolji međusobni skor.

Utakmica je počela sa dva pogođena okvira gola u uvodnih 20 minuta. Prvo je Marcelo Brozović uzdrmao stativu, da bi mu se Andrea Petanja revanširao pogodivši prečku.

Igra Intera bila je poprilično neubjedljiva sve do 37. minuta, kada su "nerazuri" odigrali brzu akciju, koju je u vođstvo preciznim udarcem pretvorio Kandreva.

U nastavku se, ipak, "otvorilo", te je do izražaja došao kvalitet gostiju.

Veliku priliku za uvećanje prednosti imao je Sančez u 52. minutu, ali je Karlo Letica uspio da odbrani.

Ipak, spasa tri minuta kasnije nije bilo. Precizan je bio Biragi, a nedugo zatim mrežu hrvatskog golmana zatresao je i Sančez.

Do kraja je u strijelce uspio da se upiše i Gabjadini.

Tim iz Ferare, inače jedini koji nije slavoio nakon "restarta sezone (osvojio samo bod) još samo teorija drži u Seriji A.