Džeko je najefikasniji stranac u istoriji Rome!

Kapiten Rome i reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko postigao je sinoć pobjedonosni pogodak protiv Verone (2:1) u 33. kolu Serije A i postao inostrani strijelac u istoriji rimskog kluba.

Edin Džeko najefikasniji stranac u istoriji Rome Izvor: PAOLO BRUNO/GETTY IMAGES EUROPE

Džeko je pogodio mrežu Veronu u četvrtom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena što je bio 105. njegov gol za Romu, kojim je postao najefikasniji stranac u istoriji kluba iz Rima.

Dosadašnji rekorder bio je Argentinac Pedro Manfredini,koji je od 1959. do 1965. godine igrao za Romu, a poslije "gaučosa" na ovoj listi slijedi Abel Balbo (87), Rudi Feler (68) i Mirko Vučinić (64).

Ukupno posmatrano, Džeko je na petom mjestu "vječne liste" golgetera Rimljana iza Rodolfa Volka (106), Amedea Amadeija (111), Roberta Pruca (138) i Frančeska Totija (307).

Podsjetimo, Džeko je ove sezone u Seriji A postigao 15 golova, a sinoć je prekinuo "post" od pet mečeva bez postignutog pogotka.

Prije pet godina stigao je na "Olimpiko" iz Mančester sitija, a prethodno je još u karijeri branio boje Volfsburga, Teplica i sarajevskog Željezničara.