Projektil Lukića u pobjedi koja bi mogla značiti opstanak Torina (VIDEO)

Torino ubjedljivo slavio protiv Đenove i večerašnjem rivalu u borbi za opstanak pobjegao čak šest koraka. Sjajni pogoci Saše Lukića i Andree Belotija.

Torino - Đenova 3:0 Serija A 33. kolo sjajan gol Saša Lukić Izvor: Guliver/Getty Images/Valerio Pennicino

Pobjedom protiv Đenove 2:0 (1:0), fudbaleri Torina napravili su ogroman korak ka opstanku u Seriji A, a drugi gol na meču, i to kakav, postigao je srpski internacionalac Saša Lukić.

Srbinu je ovo bio tek prvi pogodak u sezoni, ali nema sumnje da je došao u pravom trenutku.

TORINO - ĐENOVA 3:0 (1:0)

Torino je tokom svih 90 minuta bio bolji rival, imao prednost nakon prvog poluvremena (gol postigao Bremer nakon sjajnog centaršuta Simonea Verdija iz kornera), da bi sudbinu Đenovljana zapečatio Lukić.

Odlično je srpskog internacionalca pronašao Andrea Beloti, Lukić se namjestio i milimetarski precizno pogodio gornji lijevi ugao gola Matije Perina, koji je ostao ukopan i samo pogledom ispratio kako se lopta zariva u njegovu mrežu.

Lukić je u igru ušao samo desetak minuta ranije umjesto asistenta kod prvog gola Verdija, dok u gostujućem timu nije bilo povrijeđenog Ivana Radovanović.

Tačku na sjajnu predstavu "granate" atraktivnim golom stavio je Beloti, koji se upisao u istoriju torinskog kluba. Postao je prvi fudbaler Torina koji je na sedam uzastopnih prvenstvenih mečeva uspio da se upiše u strijelce.

Tim Morena Longa je sa ova tri boda prestigao na tabeli Udineze, te trenutno ima šest bodova više od večerašnjeg rivala, odnosno sedam od Lećea, koji se nalazi u zoni ispadanja.

SPAL i Inter duelom od 21.45 zatvaraju 33. kolo Serije A.