Sarajevo gazi šampionski: Rahmanović ponovo dvostruki strijelac protiv Krupe

Siguran trijumf "bordo" tima na "Koševu", tri lopte u mreži Krupe.

Sarajevo - Krupa 3:0 m:tel Premijer liga BiH 12. kolo Izvor: Promo/FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva rutinski su na svom "Koševu" porazili Krupu 3:0 (2:0), te tako na najbolji načim uljepšali proslavu 74. rođendana.

Sarajlije su i nakon 12. kola m:tel Premijer lige BiH sačuvale pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Borac, s tim da četa Vinka Marinovića ima i meč manje.

Sve je bilo riješeno već nakon prvih 45 minuta, kada su domaći postigli dva gola, a u nastavku još jedan. Briljirao je dvostruki strijelac Amar Rahmanović, prvo ime susreta, a u strijelce se upisao i Benjamin Tatar, iz penala.

SARAJEVO - KRUPA 3:0 (2:0)
/Tatar 6 pen, Rahmanović 32, 50/

Vukmanović je startovao na Velkoskog, sudija Marić odmah je pokazao na "kreč", a siguran realizator najstrože kazne bio je Tatar.

Bio je to sedmi ovosezonski gol najboljeg strijelca lige.

Odbrana Krupe bila je pod velikim pritiskom i nakon vodećeg gola Sarajlija.

Rahmanović je bio konstantna prijetnja, Kolak je uspio da odbrani nekoliko šuteva, ali ne i onaj u 32. minutu.

Istina, mnogo sreće imali su domaći fudbaleri. Rahmanović je pokušao da uputi centaršut, lopta je na putu zakačila Galića, promijenila smjer i u visokom luku prevarila golmana Krupe, te završila iza njegovih leđa.

Izvor: Promo/FK Krupa

Ni drugo poluvrijeme nije dobro počelo po Krupu.

Sjajni Rahmanović bio je začetnik školske akcije domaćih, koju je na kraju sam krunisao svojim drugim, a za Sarajevo trećim golom. Asistent je bio Velkoski.

Podsjetimo, ova dva rivala sastala su se i prošle srijede, tada u meču osmine finala Kupa BiH u Krupi na Vrbasu. Sarajevo je i tada bilo uspješnije i pobjedom 4:2 izborilo plasman u četvrtfinale najmasovnijeg takmičenja.

Rahmanović je bio dvostruki strijelac kao i večeras.

SARAJEVO: Kovačević, Pidro (78. Islamović), Oremuš, Rahmanović, Velkoski (67. Fanimo), Miličević, Pejović (78. Hodžić), Đokanović, Handžić, Dupovac (63. Šerbečić), Tatar. Trener: Vinko Marinović.

KRUPA: Kolak, Karišik, Makitan, S. Nikolić (58. Golubović), Dujaković, Palić, Galić, Vukmanović (68. Blažević), Andrejić (46. Redžić), Mandić (46. Svraka), Simonović. Trener: Velimir Stojnić.

Izvor: MONDO Ilustracija - Bojan Jakovljević