Kiks Zvezde - ni penal nije bio dovoljan: Stankovićeve rotacije nisu uspele, Javor odneo bod!

Šampion Srbije se priprema za Evropu, na sve načine.

crvena-zvezda-javor-arenasport-livestream-prenos-direktno-uzivo-gde-da-gledam-ko-prenosi Izvor: MN PRESS

Šokantan rezultat na stadionu Rajko Mitić, ako biste večeras pitali za komentar navijače Crvene zvezde.

Javor iz Ivanjice je iz Beograda odneo bod i niz Zvezdinih mečeva bez pobede produžio na tri!

Crvena zvezda - Javor 0:0

Nakon remija protiv Partizana u prethodnom prvenstvenom kolu i poraza od Hofenhajma u Ligi Evrope, crveno-belima se ukazao Đorđe Lazović.

Fenomenalni golman Javora je imao nekoliko fantastičnih odbrana, a kruna je bilo ''skidanje'' penala Mirka Ivanića, koji je zaigrao po prvi put od kako je preležao korona virus. Njegov udarac sa bele tačke je bio veoma mlak, a Lazović je pročitao stranu i intervenisao na najbolji način.

Od ostalih prilika koje je Crvena zvezda stvorila treba istaći volej Nikolića, koji nije uspeo da pogodi prazan gol, promašaje Gobeljića i Pavkova sa nekoliko metara udaljenosti, ali i udarac Milana Pavkova glavom koji je Lazović skrenuo na prečku.

Na početku susreta, ekipa Javora je pokazala zube, ali su se momci Igora Bondžulića brzo okrenuli defanzivi, shvatajući da bi protiv kombinovanog tima Crvene zvezde na taj način mogli da osvoje bod. Na kraju su u tome i uspeli.

Remi na zatvaranju subotnjeg programa znači da Crvena zvezda nakon 12 odigranih kola ima 32 boda, dok je Javor osvajanjem boda u Beogradu skočio sa 14. na 12. poziciju. Ivanjičani sada imaju 15 osvojenih bodova!

(mondo.rs)

22:58

KRAJ!

Crvena zvezda 0, Javor 0.

Neočekivani remi na stadionu Rajko Mitić, gde su gosti iz Ivanjice fenomenalnom defanzivom uspeli da se odbrane od šampiona Srbije.

Heroj utakmice bio je Đorđe Lazović koji je pored mnogobrojnih odbrana skinuo i penal Mirka Ivanića.

22:53

Izmene Javora!

Troše vreme gosti. Izlaze Luković i Šćepanović, ulaze Radivojević i Sević.

22:52

Tri minuta!

Još 180 sekundi na stadionu Rajko Mitić. Toliko šampion Srbije ima da postigne gol, prvi na ovom meču.

22:51

Falćineli!

89. minut - Igra se samo pred jednim golom, a Zvezdini napadači su u glavnim ulogama. Sada je Italijan bio u šansi, sjajno se okrenuo, ali je njegov udarac izblokiran.

22:47

Pavkov!

85. minut - Neverovatna prilika za Milana Pavkova. Nakon udarca Marka Gobeljića, lopta se odbila do napadača, koji sa samo nekoliko metara nije uspeo da savlada Lazovića.

Zapravo, Pavkov je loše zahvatio loptu i ona je otišla pored stative.

22:42

Sve manje vremena...

80. minut - Ponestaje vremena, a tokom većeg dela meča fali i ideja. Crvena zvezda nije ni blizu postizanja gola koji bi joj verovatno doneo i sva tri boda u 12. kolu Superlige.

22:39

Kad se odbrani penal...

... mora da se proslavi. Ovako!

22:37

Steže se obruč

75. minut - Sve je opasnija Zvezda, uglavnom preko Kataija, a sada je nakon njegove asistencije pokušao Milan Pavkov. Još jednom sjajno interveniše Đorđe Lazović.

22:36

Poslednja izmena Stankovića!

73. minut - To je što je, Dejan Stanković više nema izmena.

Umesto slavljenika el Fardu Bena na terenu je Aleksa Vukanović, poslednji adut da crveno-beli mogu do pobede.

22:32

Katai!

70. minut - Najopasniji igrač Zvezde od kako je kročio na teren. Uspeo je da provuče loptu pored jednog defanzivca, gađao je bliži ugao, ali Lazović odbija u korner.

Eraković je pretio nakon udarca iz ugla, ali ostaje 0:0!

22:30

Nova izmena!

67. minut - Mića Pavkov ulazi, Mića Ivanić izlazi. totalna ofanziva u finišu, Zvezda će zaigrati sa dva klasična napadača u poslednjih 25 minuta meča.

Na drugoj strani je Tanko zamenio Ilića, što je prva izmena Javora.

22:24

Ponovo Ivanić!

62. minut - Ostao je Zvezdin vezista sam u kaznenom prostoru, pokušao to da iskoristi, ali je loše zahvatio loptu. Nova prilika za crveno-bele odlazi pored gola.

22:22

Lazović bolji od Ivanića!

60. minut - Mlad udarac veziste zaustavio je golman gostiju. Fenomenalni Lazović je pročitao Ivanića, pogodio stranu i lako odbranio udarac sa bele tačke.

22:21

PENAL ZA ZVEZDU!

59. minut - Ivanićev pas u prostor, ubacivanje Kataija i faul Maričića - dovoljno da Čolović pokaže na belu tačku.

22:17

EL FARDU BEN!

54. minut - Odlična prilika za momka sa Komorskih ostrva.

Mirko Ivanić je povukao napad, Javor se nije branio sa mnogo igrača, kao u dosadašnjem toku meča...

Udarac Bena, koji je imao dovoljno vremena da se namesti, prošao je pored desne stative Lazovićevog gola.

22:15

Sporna situacija?

53. minut - Mirko Ivanić je odigrao pas u prostor, Dijego Falćineli se ubacio, ali je podignuta zastavica. Ofsajd, koji možda i nije bio.

22:09

Katai!

47. minut - Odmah solo prodor Zvezdinog ofanzivca, ali ishod nije bio onakav kakav je priželjkivao.

22:07

Da, stvarno će biti trostruka izmena!

Iz igre su izašli Andrija Radulović, Željko Gavrić i Srđan Spiridonović.

Kao što smo već rekli, ušli su Rodić, Katai i Falćineli. Sada se može očekivati još ofanzivnija Zvezda!

22:04

Zvezda zagreva trojicu!

Spremaju se za ulazak u igru Milan Rodić, Aleksandar Katai i Dijego Falćineli!

21:53

Ako treba u slici opisati meč...

...možemo da probamo ovom!

Javor je počeo odlično, ali je Crvena zvezda brzo preuzela inicijativu. Ipak, za sada mreže miruju, a nismo se nagledali ni pravih šansi na poslednjem susretu današnjeg programa u Superligi.

21:49

Poluvreme!

Kraj, bez nadoknade. Odnosno, igralo se tek dvadesetak sekundi preko 45 minuta dok sudija Dragan Čolović nije pokazao put u svlačionicu.

Dobar defanzivni blok gostiju i premalo kreativnosti u napadu domaćih rezultirali su fudbalom bez golova - 0:0.

21:43

Jubilej

El Fardu Ben igra 100. utakmicu u Crvenoj zvezdi. Lep broj!

Do sada je postigao 53 gola, upisao 25 asistencija i osvojio tri šampionske titule sa Zvezdom.

21:42

Gobeljić!

38. minut - Najbolja šansa za domaći tim. Marko Gobeljić je natrčao na odbijenu loptu, ali nije uspeo da je smesti u gol koji brani Lazović! Ostaje 0:0 na stadionu Rajko Mitić.

21:35

Nikolić!

32. minut - Najbolja prilika za Zvezdu. Đorđe Lazović je loše procenio let lopte nakon kornera, intervencija nije bila sjajna, a na ivici kaznenog prostora je loptu sačekao Veljko Nikolić.

Uhvatio je volej, gađao je u tom trenutku prazan gol, ali je prebacio preko prečke.

21:34

Inicijativa

31. minut - Crveno-beli imaju posed lopte, potpuno su prebacili težište igre pred gol Javora, ali još im fali kreiranje pravih prilika.

Sada je odbrana tima iz Ivanjice u niskom bloku.

21:31

Probao i Spiridonović

28. minut - Ništa od udarca sa dvadesetak metara nakon što se letošnje pojačanje prvo izborilo za loptu, a onda kombinovalo sa Nikolićem i Gavrićem.

Nameštao se na udarac desnom i prebacio gol.

21:27

Luković, Luković, Luković...

23. minut - Velika gužva u kaznenom prostoru Crvene zvezde. U glavnoj ulozi Luković, najistureniji igrač Javora i nekoliko fudbaler Zvezde koji su ga okružili.

Nije uspeo da uradi mnogo fudbaler tima iz Ivanjice.

21:22

Ponovo Gavrić

19. minut - Pokušao je ovog puta krilni fudbaler Zvezde iz slobodnog udarca, ali je Lazović bio na mestu. Nije to bio preterano snažan udarac Željka Gavrića.

21:19

Radulović - Gavrić

16. minut - Odličan centaršut novog levog beka Crvene zvezde, a zatim i dobra ideja El Fardu Bena da se skloni sa putanje lopte. Gavrić je bio u dobroj poziciji, ali nije zahvatio loptu kako je hteo.

21:12

Javor ostavlja bolji utisak

10. minut - Odlično su igrači iz Ivanjice ušli u ovaj meč. Ne plaše se favorita, nekoliko puta su zapretili, a Zvezda se u kombinovanom sastavu još uvek traži.

21:07

Opasno pred golom Zvezde

4. minut - Nisu gosti iz Ivanjice došli da se brane. Pokušao je makazicama Jevremović, ali je lopta otišla pored gola.

21:04

MEČ JE POČEO!

1. minut - Gledamo susret Crvene zvezde i Javora, poslednji duel nedeljnog programa u 12. kolu Superlige.