Mtel Premijer liga BIH 13 kolo Sloboda Tuzla Borac - UŽIVO

Tušanj i dalje koban za crveno-plave, peta pobjeda Slobode i peti poraz Borca!

Fudbaleri Slobode savladali Borac minimalnim rezultatom u derbiju odigranom na Tušnju.

Mtel Premijer liga BIH 13 kolo Sloboda Tuzla Borac - UŽIVO Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Banjalučki Borac nije uspio da prekine negativnu tradiciju i stigne do prve pobjede na Tušnjo još od 2012. godine.

Umjesto toga, doživio je peti poraz u sezoni.

Tuzlanska Sloboda savladala je Borac rezultatom 1:0 pogotkom Abida Mujagića u 38. minutu. Beganović je sve učinio, uzeo loptu Milojeviću i ubacio za Mujagića koji je pogodio za petu pobjedu Slobode u ovoj sezoni.

SLOBODA - BORAC 1:0 (1:0)
/Mujagić 38/

Fudbaleri Slobode imali su tokom većeg dijela prvog poluvremena više loptu, ali je Borac bio konkretniji i imao je izglednije šanse.

Golubović je u nekoliko navrata sačuvao svoju mrežu, a malo je nedostajalo da Borac povede preko Vranješa, kada je kapiten Banjalučana prevario i golmana, ali je lopta otišla pored stative.

Trenutak opuštanja iskoristli su Tuzlaci, Beganović se izborio za loptu i asistirao Mujagiću koji ne promašuje.

Mogla je Sloboda i do 2:0 u prvih 45. minuta, ali je Tomašević pogodio prečku iz mrtvog gola, a loptu je dirao i golman gostiju Pavlović.

U nastavku je Borac bio taj koji je imao inicijativu, pa i dve dobre šanse, međutim domaći su se uspjeli odbraniti, a malo je nedostajalo i da povećaju vođstvo.

Prijetili su fudbaleri Slobode iz kontranapada, ali u odlučujućem trenutku kod prilike Maksimoviča intervenisao je Jovanović i spasio svoj gol, a na visini zadatka u nekoliko navrata bio je i Pavlović.

Izmjene Jagodića unijele su svježinu, ali nisu riješile osnovni problem, realizaciju, pa se uglavnom pokušavalo dugim loptama, što su defanzivci Slobode uspješno rješavali.

Sloboda je sačuvala gol i upisala petu pobjedu u sezoni, dok je Borac nakon petog poraza ostao na trećem mjestu na tabeli, sada sa osam bodova zaostatka za vodećim Sarajevom, odnosno četiri za  Željezničarom.

Ekpa Vlade Jagodića u sljedećem kolu dočekuje Željazničar u derbiju na Gradskom stadionu u Banjaluci.

/Velkoski 23, Handžić 28, 35, Rahmanović 54, Mustedanagić 90 - Hadžić 71/

TABELA: Sarajevo (-1) 32, Željezničar (-1) 28, Borac 24, Široki Brijeg (-1) 21, Tuzla siti 20, Zrinjski (-1) 19, Velež 19, Sloboda  17, Mladost 13, Radnik 11, Krupa 7, Olimpik 6.

TAGOVI

NAJAVA

Banjalučani su poraženi na posljednjem gostovanju u Bijeljini, ali su nakon toga savladali Rudar iz Kaknja u Kupu BIH i Mladost Doboj Kakanj u prvenstvu, a dodatno samopouzdanje uliva im povratak kapitena Stojana Vranješa.

Ne predaje se međutim ni Sloboda, koja želi nakon remija protiv Radnika da upiše pobjedu koja bi bila njena peta ove sezone.

Meč na Tušnju pratite klikom na razvoj događaja!

15:56

Kraj

15:39

Jovanović spašava Borac!

Maksimović je u 81. minutu bio u odličnoj šansi, ali Jovanović u odlučujućem trenutku interveniše, nakon čega je i Pavlović fauliran

15:34

Trostruka izmjena u Borcu

Jagodić je u međuvremenu izvršio trostruku izmjenu, ušli su Subić, Radulović i Georgiev, a izašli Ćosić, Brtan i Zakarić

15:29

Vranješ u prilici

Primio je Vranješ u šesnaestercu dugu loptu, ali je odbrana Slobode uspjela da interveniše prije nego što je uputio udarac. Bila je to odlična prilika za kapitena Borca

15:27

Nova odbrana Golubovića

Stojan Vranješ izdržao je duel i šutirao sa distance, a Golubović brani

15:23

Lukić izblokiran

Napadač Borca izborio se za loptu u gužvi i uspio da šutira, ali je njegov udarac izblokiran

15:19

Lukić pokušava glavom

Lukić je pokušao poslije ubacivanja Ziljkića, ali nije najbolje zahvatio loptu glavom

15:14

Stopostotna šansa za Slobodu!

Ristić je bio u stopostotnoj prilici poslije odlične akcije domaćih u šesnaestercu, ali je sa nekih sedam metara šutirao direktno u Pavlovića

15:10

Pavlović brani Pezeru

Dobar pokušaj Pezera iz daljine, ali Pavlović odbija u korner

15:08

Šansa za Slobodu

Tuzlaci opasniji u nastavku. Husejinović je bio u šansi kada je lopta došla nekako na ugao peterca, ali je bio neprecizan.

15:03

Meleg mijenja Vojnovića

Vlado Jagodić izvršio je prvu izmjenu i ubacio Dejana Melega umjesto Aleksandra Vojnovića

14:49

Kraj prvog poluvremena

14:48

PREČKA!

Tomašević se odlično snašao u šesnaestercu Borca i šutirao, ali je lopta pogodila prečku!

14:46

Golubović brani Vranješu

Stojan Vranješ odlično je izveo slobodan udarac sa skoro 30 metara, ali je Golubović novom dobrom intervencijom sačuvao svoju mrežu

14:45

Žestok sudar Ristića i Pavlovića

Fudbaler Slobode bio je neoprezan, a nakon kratke pauze za ukazivanje pomoći Ristić je dobio žuti karton.

14:42

GOL! Sloboda - Borac 1:0!

Sloboda vodi 1:0 od 38. minuta! Beganović je poslije auta "ukrao" loptu Milojeviću a onda prebacio na drugu stativu za Mujagića koji pogađa glavom - 1:0

14:35

Parada Golubovića

Pokušao je Ziljkić da pogodi suprotni ugao, ali Golubović odličnom paradom izbacuje u korner

14:29

Vranješ pored stative

Odlična prilika za Vranješa. Kapiten Borca izdržao je duel, čak i prevario Golubovića, ali je lopta otišla pored stative.

14:28

Šut Husejinovića

Nakon dobre akcije Tuzlaka šutirao je Husejinović tik iznad prečke

14:17

Opasan korner za Borac

Vranješ je izveo korner, u velikoj gužvi do lopte je došao Vojnović i šutirao, a nedugo zatim probao je i Brtan, ali lopta odlazi daleko iznad gola