Simonović izrešetao upornu Megu: Rafal Zvezdinog veterana klinci nisu izdržali!

Crvena zvezda ostvarila sigurnu pobjedu u gradskom derbiju

crvena zvezda pobijedila megu u aba ligi Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda nastavlja po planu!

Ekipa Dejana Radonjića pobijedila je Megu rezultatom 81:67 na kraju šestog kola ABA lige i tako zadržala ritam dok se polako bliži utakmica jeseni - "vječiti derbi" u novembru! Do tada će crveno-bijeli imati jake evroligaške utakmice i gostovanje u Hrvatskoj, a sudeći prema večerašnjem meču u "Pioniru" - imaće i spremnog Marka Simonovića.

Zvezdin veteran je krajem treće i početkom četvrte četvrtine sa tri uzastopne trojke odveo ekipu Dejana Radonjića na dotad maksimalno vođstvo od 21 poena, slomio otpor mladog i "žilavog" tima Vlade Jovanovića, a ujedno i za večeras riješio problem favorita sa šutem.

Crveno-bijeli su do Simonovićeve serije imali problem da pogode sa distance, a onda je on podsjetio na svoje najbolje dane i ubacio polovinu timskih trojki (6/23).

Taj rafal bio je dovoljan za miran kraj utakmice pred 2.300 gledalaca, na terenu na kojem će u četvrtak gostovati Panatinaikos. Večeras je kraj parketa bio i Nikola Ivanović, koji zbog oporavka od korone ni večeras nije nastupio, ali njegovo prisustvo u hali nagovještava da će uskoro biti spreman za povratak.

Uz njega, sa meča su među domaćima odsustvovali i kapiten Branko Lazić i duže odsutni Eron Vajt, dok među gostima nije bio bivši Zvezdin krilni centar Boriša Simanić zbog lakše povrede, koja ne bi trebalo da ga na duže vrijeme udalji od terena.

ZVEZDA: Gušić, Lazarević 8, Volters 13 (6 as), Uskoković 2, Davidovac 3, Mitrović 5 (6 sk), Kalinić 11, Dobrić 10 (0/4 za tri), Holins 6, Simonović 11 (3/5 za tri), Kuzmić 8, Cirbes 4.

MEGA: Balcerovski 19, Vujić, Ružencev 8, Jović 5 (7 sk), Kočović 5 (6 as), Smit 3 (5 as), Cerovina 4, Matković 14, Kazalon, Đurišić 10, Mušikić, Bogavac.

Iako je sve rešeno, Dobrić ne staje

Borbeni Zvezdin bek baca se i troši veliku energiju u duelima i kada je uveliko poznato da će crveno-beli rešiti ovaj meč u svoju korist. Publika ga je nagradila aplauzom.

19:34

Marko Simonović namestio ruku!

Zvezdino krilo ušlo je u ritam!

Simonović je ubacio tri uzastopne trojke i doneo crveno-belima ponovo maksimalnih "plus 21" (73:52) na pet i po minuta do kraja.

19:19

- Kraj treće četvrtine, 60:48 za Zvezdu -

19:16

Mega obuzdala Zvezdinu igru, Radonjić reaguje

Karlo Matković smanjio je Zvezdinu prednost na devet poena (55:46), a dva minuta pre kraja treće četvrtine Dejan Radonjić pozvao je tajm-aut.

Gosti su uspeli da u ovom kvartalu zaustave igru crveno-belih i primorali su ih da šutiraju sa distance, u čemu za sada nisu uspešni (2/15).

19:10

Ovako izgleda meč u "Pioniru"

19:06

Malo poena, veliki broj promašaja

Mladi Nikola Đurišić igra za sada veoma dobar meč i pogodio je uz prekršaj za Meginih "minus 11" (37:48).

Prethodno je dugo stajao na semaforu rezultat 48:35, a Zvezda se i večeras muči u pokušajima sa distance i šutira trojke 1/12.

18:45

Statistika na poluvremenu

Svi igrači koje je Radonjić slao na teren su se "upisali"

ZVEZDA: Lazarević 4, Volters 10, Uskoković 2, Davidovac 3, Mitrović 5, Kalinić 9, Dobrić 1, Holins 2, Simonović 2, Kuzmić 2, Cirbes 4.

MEGA: Balčerovski, Ružencev 6, Jović 2, Kočović 3, Smit 1, Matković 4, Đurišić 6.

18:44

- Poluvreme, 46:32 za Zvezdu -

18:39

Mega se podiže, Radonjić zove tajm-aut

Zvezda sada vodi 41:29, a gosti su u seriji 9:0.

Gledao je ka Marku Simonoviću trener Zvezde dok je okupljao ekipu na tajm-autu posle serije gostiju 7:0, pogocima Samsona Ružnjeceva, Aleksandra Balčerovskog i Nikole Đurišića.

I posle pauze, Mega je nastavila tu seriju košem mladog Nikole Jovića. U jednom duelu Dobrić je drugi put na utakmici dobio udarac u lice.

18:26

Raste prednost Zvezde - 31:16

Crveno-beli vode 29:16 posle lepog poteza i pogotka Luke Mitrovića posle duela protiv Karla Matkovića.

Zvezda je uhvatila ritam u napadu dok meč odmiče i mirno kontroliše tok meča, a za to velike zasluge ima i Nejt Volters, koji iz igre "jedan na jedan" i pikenrolom konstantno pravi prednost i kažnjava odbranu Mege

18:24

Simanić ne igra zbog povrede

Bivši košarkaš Zvezde večeras nije u timu protiv svog matičnog kluba zbog povrede, za koju TV Arena sport saznaje da nije ozbiljna i da ne bi trebalo da ga na duži period udalji sa terena.

Sa druge strane, među crveno-belima osim Ivanovića nema ni kapitena Branka Lazića.

18:20

- Kraj prve četvrtine -

18:19

Dobrić je dobio udarac, pa se vratio u petorku

Zvezd kontroliše rezultat kroz prvu četvrtinu. Lazarević je sa vrh kapice postavio novu najveću prednost Zvezde, 22:13.

U narednom napadu Mege, Kočović je uzvratio drugom trojkom gostiju na utakmici, Zvezda sada vodi 24:16.

18:09

Zvezdina serija 8:0 i tajm-aut Vlade Jovanovića

Trener Mege reagovao je pri rezultatu 15:7 za Zvezdu, posle pogotka Ognjena Kuzmića.

U toku je 6. minut.

18:06

Počelo je!

Za početak meča - trojke Nikole Kalinića i Aleksandera Balčerovskog.

Posle četiri minuta košarke, rezultat je bio 7:7, a onda su Kalinić i Nejt Volters "pogurali" favorita ka prvoj osetnijoj prednosti, 13:7.