Nestvarni Bilbija nastavio premijerligaški "teror": Asistencija i dva gola za pobjedu Zrinjskog na "Grbavici" (VIDEO)

Banjalučanin upisao dva nova prvenstvena gola, ukupno 101 u bh. eliti i na čelu liste strijelaca prestigao Stojana Vranješa.

nemanja bilbija 11. gol u m:tel premijer ligi bih željezničar - zrinjski 0:3 15. kolo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U posljednjem meču 15. kola m:tel Premijer lige BiH Zrinjski je kao gost savladao Željezničar 2:0, uz još jednu sjajnu partiju Nemanje Bilbije, koji je upisao dva gola i asistenciju.

Napadač mostarskog tima postigao je 10. i 11. prvenstveni gol, čime je na čelu liste strijelaca prestigao kapitena Borca, Stojana Vranješa, istovremenu učvrstivši Mostarce na prvoj poziciji.

ŽELJEZNIČAR - ZRINJSKI 0:3 (0:0)
/Bašić 48, Bilbija 57 pen, 89/

U prvom poluvremenu nije viđeno mnogo toga na "Grbavici". Zrinjski je imao terensku inicijativu, ali osim par poluprilika u kojima se našao Bilbija, nije bilo mnogo uzbuđenja pred golom Josipa Bendera.

A onda, već na samom startu nastavka, Mostarci su poveli.

Najbolji strijelac "plemića" ovaj put našao se u ulozi asistenta, a gol za vođstvo Zrinjskog postigao je Ivan Bašić.

Samo nekoliko minuta kasnije Anto Blažević srušio je atiju Malekinušića u svom šesnaestercu, a Bilbija je precizno izveo kazneni udarac i pogodio za 0:2. Iako su domaći igrači žestoko protestovali smatrajući da je napadač Zrinjskog imao dva dodira sa loptom, prvo jednom, a zatim i drugom nogom, a prilikom izvođenja penala se i okliznuo, sudija Sivac priznao je pogodak.

Bilbija je u samom finišu postigao još jedan gol, ukupno 101. u m:tel Premijer ligi BiH. Rekorder je Brazilac Santos Vanger Lago sa 125 golova.

Ovim trijumfom Zrinjski je sačuvao pet bodova prednosti nad Tuzlom siti, a u narednom kolu na svom stadionu ugostiće ekipu Borca.

Zanimljivo, odbrana Mostaraca u dosadašnjem dijelu prvenstva kapitulirala je samo četiri puta, a tim Sergeja Jakirovića ni u 15. meču ove sezone nije primio gol u drugom poluvremenu.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Vištica, Crnčević (61. Hajdarević), Kosorić, Mujezinović, Zec (67. Bekrić), Zdunić, Vrhovac, Beća (61. Juričić), Mekić, Gasal (52. Blažević). Trener: Tomislav Ivković.

ZRINJSKI: Soldo, Barišić, Bašić, Ćorluka, Zlomislić (72. Mašić), Savić, Jakovljević (90+2. Magdić), Memija (80. Jukić), Juranović (46. Malekinušić), Tičinović, Bilbija (90+2. Vazda). Trener: Sergej Jakirović.

Pogledajte najzanimljivije detalje sa "Grbavice...