metropolitan partizan 82 89 evrokup

Partizanovo evropsko zakucavanje: Smailagić i Koprivica pokrenuli, Ledej završio posao u Francuskoj!

Partizan slavio protiv Metropolitana.

metropolitan partizan 82 89 evrokup Izvor: MN PRESS

Partizan je stigao do pete pobjede u šest utakmica u Evrokupu! Srušili su i najprijatnije iznenađenje francuskog šampionata, ekipu Metropolitana.

Na gostovanju su ostvarili trijumf i tako potvrdili da se nalaze u sjajnoj formi - 82:89 (28:23, 25:27, 15:18, 14:21).

Prvo poluvrijeme u Francuskoj obilježila su dvojica igrača - Kevin Panter (18 poena) i Kit Honrsbi (20). Njih dvojica su imali pravi košgeterski obračun.

Najbolji strelac crno-bijelih je konačno pronašao šut, počeo je da pogađa u svom stilu, ali je sve to na drugoj strani anulirao njegov sunarodnik. Igralo se po serijama, a rezultat poslije prvih 20 minuta je mogao da bude i na strani srpskog tima da Dangubić nije napravio faul na šutu za tri, a Hornsbi je to kaznio sa linije penala.

Očekivano, Željko Obradović nije bio ni malo zadovoljan situacijom na pauzi (53:50).

"Lijepa je utakmica za gledaoce, ali ne za mene ako primite 53 poena onda morate da promijenite odbranu. Moramo da shvatimo kako da ih zaustavimo

Nisu ni jedni ni drugi blistali u defanzivnim zadacima u trećoj dionici. Preveliki broj grešaka na obje strane, pa su u posljednji kvartal ušli sa neriješenim rezultatom (68:68).

Meč je prelomljen u završnoj dionici, Smailagić i Koprivica su zakucavanjima pokrenuli svoj tim, Ledej je promašio trojku, pa se iskupio fantastičnom blokadom, a onda je sjajnim "kucanjem" odveo svoj tim na nedostižnih "+11" (74:85).

22:33

OVAKO IZGLEDA TABELA EVROKUPA

Posle šest odigranih kola u grupi A Evrokupa Partizan i Lokomotiva imaju isti skor (5-1).

Standings provided by SofaScore LiveScore

22:30

STRELCI

METROPOLITAN: Mular, Kamings 13 (5 izg.l), Hornsbi 22, Konate, Mšeno 16 (4as), Halilović 2 (5sk), Si 2 (33sk), Ho-Ju-Fat 11, Hanter 11 (5sk) Jomi

PARTIZAN: Panter 28, Ledej 15 (5sk), Zagorac, Avramović 12 (5sk, 5as), Koprivica 4 (8sk), Dangubić 9, Smailagić 14, Miletić, Mur 2, Glas, Trifunović, Madar 6

22:25

40' - KRAJ

Utakmica je završena. Partizan je pobedio u Francuskoj - 82:89.

22:17

38' - PARTIZAN IMA OGROMNU PREDNOST

Partizan je blizu pobede. Na dva minuta pre kraja imaju 11 poena prednosti (74:85).

22:14

36' - LEDEJ SE ISKUPIO

Partizan i dalje ima prednost - 74:81.

Ledej je promašio otvorenu trojku, pa se potom ispravio blokadom na Mišinou. Kole traži minut odmora.

22:09

34'- PARTIZAN VODI

Partizan ima veliku prednost na šest minuta pre kraja - 71:79.

Sve bolja igra Partizana. Fokus odbrane domaćina je na Panteru, a Kevin se na vreme oslobodio lopte pa je Koprivica imao lako zakucavanje. Potom se srpski tim odlično odbrani, a Honrsbi je promašio.

22:04

32' - NOVO ZAKUCAVANJE SMAILAGIĆA

Partizan vodi - 70:73.

Poslednji kvartal obeležilo je zakucavanje Smailagića. Potom je Kamings poentirao posle sjajnog prodora, a Dangubić je ostao sam u ćošku i to je kaznio trojkom. Honrsbi je imao otvorenu trojku, nije pogodio.

22:00

30' - BEZ PROMENA

Pitanje pobednika će se rešiti u poslednjoj deonici. Posle 30 minuta igre je nerešeno - 68:68.

21:54

28' - NEREŠENO

Ponovo je nerešeno (66:66).

Igra se praktično koš za koš. Ni jedni ni drugi ne uspevaju da nađu način da zaustave protivnika.

21:47

25' - SMAILAGIĆ SE RASPUCAO

Na pet minuta pre kraja trećeg kvartala je nerešeno (60:60).

Najveće zasluge za to ima sjajni Smailagić koji se raspucao i pogodio dve trojke. Domaći tim ne odustaje i odgovara lakim poenima pod košem, uglavnom napadaju Zagorca.

21:42

22' - MNOGO GREŠAKA

Početak drugog poluvremena protiče u velikom broju grešaka na obe strane terena. Metropolitan se zamlo bolje snalazi za sada (55:54).

21:39

OBRADOVIĆ: OVO JE LEPO ZA GLEDAOCE

Očekivano, Željko Obradović nije bio zadovoljan dešavanjima u provm poluvremenu (53:50).

"Lepa je utakmica za gledaoce, ali ne za mene ako primite 53 poena onda morate da promenite odbranu. Moramo da shvatimo kako da ih zaustavimo

21:33

OVAKO JE SMAILAGIĆ ZAKUCAO

Pogledajte i kako je izgledalo zakucavanje Smailagića sredinom druge četvrtine.

21:30

STRELCI NA POLUVREMENU

METROPOLITAN: Mular, Kamings 7 (4 izg.l), Hornsbi 20, Konate, Mšeno 1 (4as), Halilović 2 (5sk), Si 2 (33sk), Ho-Ju-Fat 11, Jomi

PARTIZAN: Panter 18, Ledej 11, Zagorac, Avramović 6, Koprivica, Dangubić, Smailagić 6, Miletić, Mur 2, Glas, Trifunović, Madar 4

21:25

20' - ZAVRŠENO PRVO POLUVREME

Posle prve četvrtine Metropolitan ima prednost - 53:50.

Dangubić je na osam sekundi pre kraja napravio faul na šutu za tri, a Hornsbi je bio nepogrešiv. Pre toga je Obradović tražio minut odmora, bio je vidno ljut zbog grešaka koje su napravljene. Mur nije pogodio uz zvuk sirene.

21:14

18' - TROJKA U POSLEDNJOJ SEKUNDI

Metropolitan je izjednačio (46:46).

Madar je promašio za tri, pa su crno-beli odigrali skoro savršenu odbranu, ali je uprkos svemu tome Hanter pronašao prostor i pogodio trojku.

21:11

16' - VRAĆA SE LEDEJ, SMAILAGIĆ ZAKUCAVA

Partizan se vratio u igru (43:42).

Odlično u poslednjih nekoliko minuta igre Zek Ledej. Donosi prave odluke, pre svega u napadu i drži svoj tim u igri. Pre toga je Smailagić imao fantastično zakucavanje.

21:03

13' - IZBEGNUTA TEŠKA POVREDA

Domaći tim vodi (35:34).

Metropolitan igra bolje u prethodnom periodu i imaju prednost, ali je jedan potez mogao dosta loše da se završi. Ledej je sa nekoliko finti šuta prevario Hantera koji je skočio da ga blokira i u tom momentu je pao preko njega. Pukom srećom je izbegnuta teška povreda.

20:55

11' - DUEL SE NASTAVLJA

I početak druge četvrtine obeležavaju Panter i Hornsbi. Kevin daje trojku, Kit dvojku posle sjajne finte kojom je prevario Madara (30:26).

20:51

10' - DVOBOJ PANTER - HORNSBI

Posle prvih 10 minuta domaći tim ima prednost - 28:23.

Prvu četvrtinu obeležili su Panter i Hornsbi, košarkaš Partizana je dao 12, a igrač Metropolitana 10 poena.

20:48

8' - RAZIGRAO SE I DOMAĆI TIM, ČUJU SE SAMO GROBARI

Na dva minuta pre kraja prve deonice Partizan ima prednost - 19:21.

Mišeno je majstorskim potezom prevario Dangubića i podigao svoj tim, ali su Ledej i Panter poenima na drugoj strani sačuvali prednost crno-belih. Za to vreme se sa tribina čuju samo navijači crno-belih.

20:38

5' - PANTER NAŠAO ŠUT

Muči se Kevni Panter dosta sa šutom u poslednje vreme, ali izgleda da ga je pronašao u Francuskoj. Pogodio je za tri, ali su sudije pokazale da je ipak nagazio liniju (8:13).

20:36

3' - MALA PREDNOST CRNO-BELIH

Partizan ima minimalnu prednost.

Prve poene na meču dao je Avramović, pogodio je za tri. Na drugoj strani je Hanter poentirao u reketu. Panter je polovičan sa penala, Ledej zatim poentira, pa uzvraća Honrsbi (5:6).

20:33

1' - PETORKA PARTIZANA

Petorku Partizana čine: Avramović, Panter, Dangubić, Ledej i Koprivica

20:29

POKLONI ZA ŽELJKA I KOLEA

Uoči samog početka meča su treneri Željko Obradović i Vensan Kole dobili poklone na terenu. Ispraćeni su aplauzima sa tribina.

20:10

MEČ USKORO POČINJE

Utakmica u Francuskoj počinje u 20.30h.

19:46

METROPOLITAN NAJBOLJI U FRANCUSKOJ

U šampionatu Francuske je Metropolitan prvi na tabeli sa skorom od devet pobeda i jednim porazom.